Apple: energooszczędny wyświetlacz OLED dla iPhone’a 16

Apple wypuściło niedawno nowy model smartfona. Jednak dwa miesiące to już bardzo długo, więc nic dziwnego, że uwaga użytkowników skupia się na informacjach na temat iPhone’a 16. Apple podobno będzie polegać na bardziej energooszczędnym wyświetlaczu OLED dla nowego modelu ze względu na nowy zestaw materiałów OLED specjalnie opracowany przez Samsunga dla Apple.

Zestaw materiałów zawiera różne elementy do wyświetlaczy OLED, takie jak warstwy nakładek (CPL), które dostosowują właściwości optyczne ekranu. Każdy komponent jest produkowany przez wyspecjalizowanego dostawcę i dostarczany do Samsunga, który następnie buduje z niego ostateczny panel OLED.

Inny skład materiałów w zestawie może zmienić właściwości panelu OLED, takie jak żywotność, jasność, dokładność kolorów lub wydajność produkcji.

Już w kwietniu tego roku The Elec poinformował, że Samsung wykorzystuje swój zestaw materiałów “M12” do tegorocznych modeli iPhone 15, a jednocześnie opracowuje nowy zestaw materiałów OLED o nazwie “M14” specjalnie dla iPhone’ów, które zostaną wyprodukowane przez Apple w 2024 roku. Nowy raport stwierdza teraz, że nowy zestaw materiałów może być związany z efektywnością energetyczną panelu OLED.

Należy również dokonać korekty rozmiaru wyświetlacza modeli 2024. Mówi się, że Apple będzie polegać na wyświetlaczu 6,3 cala dla iPhone’a 16 Pro i 6,9-calowym wyświetlaczu dla iPhone’a 16 Pro Max.

Jednak czy te plotki się potwierdzą, mamy jeszcze bardzo dużo czasu, aby się o tym przekonać.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply