Project Alaska: Zestaw Vision Pro drugiej generacji

Ostatnio ponownie słyszymy pogłoski, że Apple pracuje nad Vision Pro drugiej generacji. Serwis MacRumors dotarł do szczegółów na temat nowego zestawu Apple, który działa wewnętrznie pod kryptonimem „Project Alaska” i ma zostać uruchomiony pod koniec 2025 r. lub na początku 2026 r.

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro

Apple przygotowuje Vision Pro drugiej generacji

Wizualnie, według MacRumors, nie ma prawie żadnych różnic między Vision Pro pierwszej i drugiej generacji. Konstrukcja i rozmieszczenie przycisków są takie same, tylko rozmieszczenie głośników powinno się różnić. W przeciwieństwie do pierwszej generacji, głośniki drugiej generacji Vision Pro są umieszczone w płaskich zausznikach, które rozciągają się na całej długości zestawu.

W dokumentacji drugiej generacji mówi się również o nieokreślonym akcesorium audio. To może być zewnętrzny głośnik. Opaski modelu drugiej generacji różnią się od tych z poprzednika: w przyszłości powinny być zaprojektowane znacznie prościej i przypominające płaskie paski znane z toreb na laptopa lub plecaków.

Jeśli chodzi o hardware również nie znaleziono dużych różnic. Model drugiej generacji powinien mieć również różne kamery i czujniki oraz – podobnie jak iPhone – być wyposażony w kompas, czujnik światła otoczenia, magnetometr i żyroskop. Jeśli chodzi o łączność, Wi-Fi, Bluetooth 5 i ULLA (Ultra Low Latency Audio) są oczywiście na pokładzie.

Końcowego odbiorcę na pewno bardzo interesuje cena. Jednak tutaj możemy tylko gdybać i należy poczekać na oficjalną informację. Jednak na to mamy jeszcze trochę czasu.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply