Apple wprowadza Tap to Pay na iPhone we Francji

Apple wprowadziło Tap to Pay początkiem 2022 roku. Usługa, jak zwykle w takich przypadkach, była testowana najpierw w Stanach Zjednoczonych. Następnie Tap to Pay weszło do kilku innych krajów. Ostatnio Apple wprowadziło usługę w Brazylii i Ukrainie. Teraz nadszedł czas na kolejny kraj.

Apple: Tap to Pay

Apple wprowadza usługę Tap to Pay we Francji

Apple ogłosiło Tap to Pay na iPhone we Francji. Umożliwia to niezależnym sprzedawcom, małym i dużym sprzedawcom detalicznym w kraju korzystanie z iPhone’ów jako terminala płatniczego.

Tap to Pay po raz pierwszy pojawił się w lutym 2022 roku w USA i umożliwia iPhone’om przyjmowanie płatności za pośrednictwem Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych portfeli cyfrowych. Wszystkie transakcje są szyfrowane, a Apple nie ma informacji o tym, co zostało zakupione. Nie posiada również żadnych informacji o osobie, która dokonała zakupu.

Do korzystania z Tap to Pay na iPhonie nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani automat do kart kredytowych. Funkcja wykorzystuje technologię NFC do bezpiecznego uwierzytelniania płatności zbliżeniowych, a ponadto obsługuje również wprowadzanie kodu PIN.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować Tap to Pay na iPhone sprzedawcom w całej Francji, aby mieli prosty, bezpieczny i poufny sposób akceptowania płatności zbliżeniowych, jednocześnie korzystając z mocy, bezpieczeństwa i użyteczności iPhone’a. Dzięki ponad 90% kart bankowych we Francji wyposażonych w technologię zbliżeniową i rosnącemu przyjęciu płatności zbliżeniowych, handlowcy będą mogli przyjmować płatności od swoich klientów za pomocą prostego gestu na swoim iPhonie.” (Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Apple Pay i Apple Wallet)

Grupa bankowa BPCE (Banques Populaires, Caisses d’Epargne i Payplug) oraz wraz z Adyen, myPOS, Revolut, SumUp, Viva Wallet i Worldline oferują teraz klientom francuskim Tap to Pay na iPhone. Wg informacji od Apple, wkrótce dołączą do nich BNP Paribas, Crédit Coopératif, Market Pay, Stancer i Stripe.

Tap to Pay on iPhone wymaga iPhone’a XS lub nowszych modeli i działa dla klientów tak, jak każda normalna transakcja Apple Pay. Sprzedawcy muszą tylko otworzyć aplikację, zarejestrować sprzedaż i zaprezentować swojego iPhone’a kupującemu, który może następnie użyć odpowiedniej metody płatności zbliżeniowej.

Francja staje się ósmym regionem, który wspiera Tap to Pay, po podobnych wdrożeniach w Wielkiej Brytanii, Australii, Tajwanie, Brazylii, Ukrainie i Holandii na początku roku.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply