iOS 18 priorytetem dla Apple

Apple w ubiegłym roku jasno dało do zrozumienia, że nie ma co czekać na rewolucyjne funkcje w iOS 17. W roku 2023 priorytetem był headset AR/VR i to tutaj firma przeniosła wszystkie zasoby programistyczne.

Jeśli natomiast chodzi o iPhone’a, Apple zmieniło troszkę konstrukcję przechodząc na tytan. Co nas czeka w przyszłym roku? Co znajdziemy w nowym modelu iPhone’a?

iOS 18 najważniejszą innowacją iPhone’a 16

No właśnie jeśli chodzi o samego iPhone’a 16, Apple już teraz tonuje nastroje i mówi, że nie dojdzie do żadnych przełomowych zmian w konstrukcji telefonu. Natomiast inne jest podejście firmy w tym roku, jeśli chodzi o oprogramowanie telefonu.

Aktualizacja iOS również musi być wyjątkowo imponująca, ponieważ sprzęt iPhone’a 16 nie będzie miał żadnych większych postępów w przyszłym roku. Więc Apple polega na oprogramowaniu, aby sprzedawać ludziom nowe modele.

Apple niedawno wstrzymało prace nad iOS 18. Powodem były problemy z oprogramowaniem po wykonaniu pierwszego milowego kroku. Firma nie wprowadziła w fazę rozwoju nowych funkcji dla swoich kolejnych systemów operacyjnych (iOS 18 i macOS 15). Apple chce bardziej skupić się na naprawianiu błędów i poprawie wydajności. Zespół programistów znalazł zbyt wiele błędów, które nie zostały zauważone na początku podczas testów. Dlatego zdecydował się tymczasowo wstrzymać prace nad drugim kamieniem milowym (M2), aby najpierw wyczyścić kod.

Jednak, jak podkreśla firma, to tygodniowe opóźnienie nie będzie miało wpływu na końcowy termin premiery oprogramowania.

W świetle tego, Apple postępuje ostrożnie, co pomaga wyjaśnić ostatnie opóźnienie. Wstrzymując pracę nad iOS 18 – wraz z iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 i innymi systemami operacyjnymi nowej generacji – inżynierowie mogliby spędzić tydzień skupiając się wyłącznie na wykorzenianiu usterek.

Sztuczna inteligencja w najnowszym systemie Apple

Apple iOS 18

Nowy system dla telefonów z Cupertino to nie tylko nowe funkcje i bezproblemowe działanie, ale jak doniósł Mark Gurman z Bloomberga, Apple chce wyposażyć smartfon w „inteligentną wersję Siri”. Nowe funkcje AI oparte na LLM mają zostać zintegrowane z iOS 18 i iPadOS 18. Apple chce w ten sposób nadrobić stracony czas i przepaść, która dzieli ich od „inteligentnych” rozwiązań innych firm.

Wewnętrznie kierownictwo wyższego szczebla Apple określiło nadchodzące systemy operacyjne jako „ambitne i przekonujące”, z głównymi nowymi funkcjami i projektami, a także ulepszeniami bezpieczeństwa i wydajności.

Jeśli firma dołączy do systemu jeszcze naprawdę „inteligentną Siri”, może to być system, na który czekaliśmy od bardzo długiego czasu.

Dzięki inteligentnej Siri, firma będzie w stanie dostarczać użytkownikom nie tylko wysokiej jakości usług, ale także personalizowane rozwiązania, które zaspokoją ich indywidualne potrzeby. Ten zaawansowany system będzie potrafił analizować dane i uczyć się na bieżąco, aby oferować coraz lepsze rekomendacje i sugestie.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply