iOS 17.2 beta 2 a przestrzenne wideo Vision Pro na iPhone 15 Pro

Apple ogłosiło we wrześniu, że iPhone 15 Pro będzie w stanie przechwytywać przestrzenne wideo dla Vision Pro. Ta funkcja została uwolniona w wersji iOS 17.2 beta 2.

W Ustawieniach jest nowy przełącznik dla “Przestrzenne wideo dla Apple Vision Pro”. Apple wyjaśnia, że wideo jest nagrywane w 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę:

Nagrywaj przestrzenne wideo z niezwykłą głębią do oglądania w aplikacji Zdjęcia w Apple Vision Pro. Aby uzyskać najlepsze wyniki, utrzymuj iPhone’a w orientacji poziomej i stabilnie podczas nagrywania. Wideo jest nagrywane z prędkością 30 fps przy 1080p. Minuta przestrzennego wideo to około 130 MB.

Gdy włączysz przełącznik, zobaczysz nową opcję “Przestrzenny” w interfejsie “Wideo” aplikacji Aparat. Ikona w stylu Vision Pro w lewym dolnym rogu przedstawia tę opcję. Zmiana została po raz pierwszy zauważona przez iSoftware Updates na Twitterze.

Kiedy Vision Pro zostanie wydany w 2024 roku, będzie można oglądać te przestrzenne filmy za pomocą zestawu AR/VR. Będzie można także przechwytywać wideo przestrzenne za pomocą samego Vision Pro, gdy będziesz mieć headset w przyszłym roku.

„Użytkownicy będą mogli uchwycić cenne chwile w trzech wymiarach i przeżyć te wspomnienia z niesamowitą głębią na Apple Vision Pro. Każde przestrzenne zdjęcie i wideo przenosi użytkowników z powrotem do chwili w czasie, jak uroczystość z przyjaciółmi lub specjalne spotkanie rodzinne”.

Obecnie można przechwytywać wideo przestrzenne za pomocą iPhone’a 15 Pro, ale nie ma możliwości obejrzenia tego materiału w formie przestrzennej. Kiedy odtwarzamy wideo za pomocą aplikacji Zdjęcia, wygląda to jak standardowe wideo 1080p nakręcone na iPhonie. Chodzi jednak o to, że możesz zacząć przechwytywać przestrzenne wideo już dziś i mieć bibliotekę treści do obejrzenia po wydaniu Vision Pro.

Czy jednak kiedykolwiek kupisz Vision Pro i wykorzystasz już teraz nakręcone filmy, to już zupełnie inna sprawa.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply