Apple wypuszcza aktualizacje swoich systemów

Zaledwie wczoraj pisałem o tym, że oczekuje się, iż na dniach Apple wypuści aktualizację dla iOS. Tak też się stało i wczoraj wieczorem Apple wypuściło nie tylko iOS 17.1.1 dla iPhone’a, ale również macOS 14.1.1, watchOS 10.1.1 a nawet aktualizację HomePoda w wersji 17.1.1.

Apple publikuje aktualizację iOS 17.1.1

Aktualizacja iOS 17.1.1 zawiera poprawki do ładowania bezprzewodowego i niedawno odkrytą usterkę „śnieżną”.

Informacje o wydaniu tej aktualizacji mówią o tym, że update zawiera poprawki błędów dla iPhone’a, w tym:

  • W rzadkich przypadkach Apple Pay i inne funkcje NFC mogą stać się niedostępne w modelach iPhone’a 15 po bezprzewodowym ładowaniu w niektórych samochodach.
  • Widżet ekranu blokady pogody może nie wyświetlać poprawnie śniegu.

macOS 14.1.1

Natomiast jeśli chodzi o macOS 14.1.1 aktualizacja ta wydaje się rozwiązywać błąd aktualizacji, którego doświadczyli niektórzy nowi właściciele M3 MacBook Pro.

Informacje o wydaniu dla macOS 14.1.1 brzmią następująco:

Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń i jest zalecana dla wszystkich użytkowników. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne dla wszystkich regionów lub na wszystkich urządzeniach Apple. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zawartości zabezpieczeń tej aktualizacji, odwiedź: https://support.apple.com/pl-pl/HT201222

Podczas gdy aktualizacja nie wspomina konkretnie o M3 MacBook Pro, macOS 14.1.1 jest dostępny dla nowej maszyny. Niektórzy pierwsi klienci zgłosili, że M3 MacBook Pro z systemem macOS Ventura nie ma możliwości aktualizacji do macOS Sonoma.

watchOS 10.1.1

Apple wypuściło watchOS 10.1.1 dla Apple Watch. I tutaj dobra wiadomość dla wielu użytkowników. Aktualizacja oprogramowania rozwiązuje problem z rozładowaniem baterii i przegrzaniem, którego doświadczali niektórzy użytkownicy.

Informacje o wydaniu:

Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i rozwiązuje problem, który może spowodować szybsze wyczerpanie baterii dla niektórych użytkowników. For information on the security content of Apple software updates, please visit this website: https://support.apple.com/kb/HT201222

HomePod 17.1.1

Oto co mówi informacja o wydaniu dla aktualizacji HomePoda:

Wersja oprogramowania 17.1.1 rozwiązuje problem polegający na tym, że niektóre głośniki HomePod mogą reagować powoli lub nie realizować żądań.

Inne ostatnie aktualizacje oprogramowania HomePod zapewniły wsparcie dla nowej funkcji zwiększonej mowy firmy Apple, gdy jest używana z Apple TV. Ulepszona funkcja dialogowa pierwotnie działała tylko z HomePodem drugiej generacji, ale wszystkie modele HomePod zostały później dodane.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply