Chip M3 Ultra wciąż we wczesnej fazie testów

Niedawno światło dzienne ujrzały komputery z nową generacją procesorów M3. Przedstawiono komputery iMac oraz MacBook Pro z nowymi chipami. Jednak jeśli chodzi o rodzinę nowych procesorów, to czekamy jeszcze na najpotężniejszego z nich: M3 Ultra. Seria Ultra to chipy dla najmocniejszych maszyn od Apple takich jak Mac Pro czy Mac Studio. Jednak z tego co słyszymy, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Apple: M3 Ultra

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple musi stopniowo wprowadzać nowe chipy M3 ze względu na ograniczone możliwości produkcyjne 3nm.

Firma zdecydowała się najpierw zaktualizować 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro o opcje M3 Pro i M3 Max. 24-calowy iMac jest teraz również wyposażony w podstawowy układ M3. Aktualizacje dla Mac Studio i Mac Pro będą musiały poczekać, aż M3 Ultra będzie gotowy.

W tej chwili Gurman mówi, że M3 Ultra „nie został jeszcze przetestowany w szerszym zakresie”, co wskazuje, że jest jeszcze na wczesnym etapie procesu rozwoju. Chip będzie ostatecznie używany w zaktualizowanym Mac Studio i prawdopodobnie w następnym Mac Pro, gdy tylko pojawi się na rynku.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply