Komputery Mac mogą wykrywać płyny w portach USB-C

Ograniczona gwarancja Apple nie obejmuje uszkodzeń produktów spowodowanych przez ciecz. Z tego powodu producent polega na różnych metodach wykrywania, czy dane urządzenie było narażone na działanie płynów. Jak wiadomo, można również wykryć na najnowszych komputerach Mac, czy porty USB-C były narażone na działanie cieczy.

macOS Sonoma, który został niedawno wydany, ma nowego demona systemu o nazwie liquiddetectiond. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja rozpoznaje czy Mac był narażony na działanie płynów. Działa w tle i wykonuje analizy płynów na każdym porcie USB-C komputera Mac.

Funckja jest opisywana jako „Demon do wykrywania cieczy i łagodzenia korozji”. Apple polega również na podobnym rozwiązaniu dla iPhone’ów i iPadów, który powiadamia użytkowników, gdy ciecz zostanie wykryta. Następnie użytkownicy są proszeni o natychmiastowe wyjęcie kabla ładującego, aby uniknąć uszkodzenia.

Raport stwierdza, że funkcja ta na komputerze Mac jest najwyraźniej ograniczona tylko do przeprowadzania analizy. Interakcja z użytkownikiem nie jest planowana. Zakłada się, że opcja ta będzie używana przez techników Apple w ramach naprawy, aby dowiedzieć się, czy urządzenie miało kontakt z płynami.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply