Apple publikuje visionOS Beta 5

Prace nad Apple Vision Pro nadal postępują. Około miesiąc po tym, jak Apple wydało Beta 4 dla visionOS dla programistów, Beta 5 jest teraz dostępna na serwerach Apple. Zarejestrowani programiści mogą teraz pobrać i wypróbować visionOS Beta 5.

Obecnie urządzenie testowe Apple Vision Pro jest dostępne tylko dla bardzo ograniczonej liczby programistów. Dzięki temu aplikacje można wypróbować bezpośrednio na zestawie. Większość deweloperów używa podanego Xcode, aby uzyskać dostęp do wersji beta systemu visionOS.

Do tej pory wyeliminowano wszelkiego rodzaju błędy od wersji beta do beta, zoptymalizowano wydajność systemu, dostosowano interfejs użytkownika i zaimplementowano nowe funkcje. Beta 4 zawierała dublowanie ekranu przez AirPlay lub FaceTime, nowe alerty, tworzenie ustawień dla osób noszących okulary i wiele więcej. Dzięki Beta 5 Apple wydaje się teraz wprowadzać App Store dla Apple Vision Pro.

Od lipca Apple oferuje tak zwane laboratoria deweloperskie Apple Vision Pro w Cupertino, Londynie, Monachium, Szanghaju, Singapurze i Tokio, aby dać programistom możliwość testowania aplikacji na sprzęcie Apple Vision Pro i uzyskania wsparcia od inżynierów Apple. Od połowy października laboratoria te odbywają się również w Nowym Jorku i Sydney.

Według Apple, Apple Vision Pro trafi do sprzedaży w USA na początku 2024 roku. Osoby odpowiedzialne nie podają jeszcze konkretnej daty.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply