watchOS 10.1: gest podwójnego dotknięcia i NameDrop

watchOS 10.1 został wczoraj opublikowany przez Apple i jest teraz dostępny dla kompatybilnych zegarków Apple Watch. Najnowsza wersja watchOS dostarcza flagową funkcję do nowych Apple Watch Series 9 i Ultra 2. Aktualizacja zawiera również więcej funkcji i poprawek błędów dla watchOS 10.

watchOS 10.1

watchOS 10.1 uruchamia funkcję Double Tap

Począwszy od watchOS 10.1, nowy gest podwójnego stuknięcia jest dostępny w Apple Watch Series 9 i Ultra 2. Oto jak Apple opisuje nową funkcję ekskluzywną dla sprzętu:

Dzięki nowemu gestowi podwójnego stuknięcia użytkownicy mogą łatwo sterować zegarkiem Apple Watch za pomocą jednej ręki i bez dotykania wyświetlacza. Użytkownicy mogą dwukrotnie stuknąć palcem wskazującym i kciukiem dłoni zegarka, aby szybko i wygodnie wykonać wiele najczęstszych czynności na Apple Watch. Podwójne dotknięcie otworzy również Smart Stack z tarczy zegarka, a kolejne podwójne dotknięcie przewija widżety w stosie.

Podwójne dotknięcie steruje głównym przyciskiem w aplikacji, dzięki czemu można go używać do zatrzymania timera, odtwarzania i wstrzymywania muzyki lub drzemki alarmu. Gestu można użyć do odebrania i zakończenia połączenia telefonicznego, zrobienia zdjęcia za pomocą pilota aparatu na zegarku Apple Watch, a nawet przełączenia się do nowego widoku wysokości w aplikacji Kompas, aby zobaczyć względne wzniesienie zapisanych punktów trasy.

watchOS 10.1 wprowadza również NameDrop do Apple Watch. I tutaj dobra wiadomość, ta funkcja nie jest ograniczona do serii 9 i Ultra 2. NameDrop umożliwia selektywne udostępnianie określonych informacji kontaktowych między innymi zegarkami Apple Watch i iPhone’ami. Podobnie jak AirDrop, możesz zainicjować udział NameDrop z aplikacji Kontakty w systemie watchOS 10.1, gdy w pobliżu znajduje się inny zaktualizowany zegarek lub telefon.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply