Apple planuje poważne odświeżenie AirPods, w tym nowe AirPods 4 oraz AirPods Max

Wygląda na to, że Apple szykuje nam na przyszły rok całkiem fajną niespodziankę. Firma planuje całkowity remont swojej linii AirPods w 2024 r.. Takie informacje pochodzą z serwisu Bloomberg. W ramach tych zmian Apple ma wypuścić nowe AirPods Max z USB-C, przeprojektowane AirPods z niższej półki i nie tylko.

Apple: AirPods Max

Plany Apple dotyczące AirPods

AirPods 3 mają obecnie konstrukcję podobną do AirPods Pro, ale bez konfigurowalnego dopasowania dousznego. Apple nadal sprzedaje AirPods 2, które wykorzystują oryginalny projekt AirPods (dłuższy trzon).

Bloomberg twierdzi, że AirPods 3 nie sprzedawały się zbyt dobrze, dlatego firma planuje przemyślenie swojej linii, począwszy od 2024 roku. Raport wyjaśnia, że AirPods 2 i AirPods 3 zostaną wycofane w przyszłym roku, a Apple planuje dwa różne warianty AirPods 4.

Nowe modele AirPods 4 będą miały „nowy design, który będzie wyglądał jak mieszanka” AirPods 3 i AirPods Pro, ale żaden z nich nie będzie wyposażony w wymienne i konfigurowalne końcówki douszne, takie jak AirPods Pro. AirPods 4 będą również używać USB-C do ładowania zamiast Lightning.

Dwa warianty AirPods 4 będą zróżnicowane w oparciu o funkcje takie jak redukcja szumów i integracja Find My:

Apple rozróżni te dwie opcje, włączając redukcję szumów w wersji wyższej klasy. Ten model otrzyma również zaktualizowane etui ładujące, które zawiera głośniki do alertów Find My, pasujące do obecnych AirPods Pro. Te alerty ułatwiają użytkownikom znalezienie etui, gdy się zgubi.

Raport mówi, że AirPods Max zostaną poddane weryfikacji pod koniec przyszłego roku, aby dodać USB-C i nowe opcje kolorystyczne. Jednak poza tymi aktualizacjami, Bloomberg mówi, że AirPods Max nie zobaczą wielu innych zmian.

AirPods Max zostały po raz pierwszy wprowadzone w grudniu 2020 roku i od tego czasu nie były aktualizowane. Posiadają port Lightning do ładowania i niestety nie posiadają nowych funkcji, które Apple ogłosił dla AirPods na WWDC w tym roku.

Wreszcie, Bloomberg mówi, że AirPods Pro otrzymają aktualizację, w tym nowy projekt i nowy chip, gdzieś w 2025 roku. Nowe funkcje mogą obejmować możliwości skoncentrowane na zdrowiu, takie jak te związane ze zdrowiem słuchu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply