Kuo: Apple może wydać 4,75 miliarda dolarów na serwery AI w 2024r.

Oczekuje się, że Apple wyda kilka miliardów na sprzęt, aby wesprzeć rozwój sztucznej inteligencji w 2024 roku. Takie informacje przedstawia analityk Apple Ming-Chi Kuo. Kuo spodziewa się również, że Apple wyda „co najmniej” 620 milionów dolarów na serwery w 2023 roku i 4,75 miliarda dolarów na serwery w 2024 roku.

Apple może kupić od 2,000 do 3,000 serwerów w tym roku, a do 20,000 w przyszłym roku. Kuo uważa, że Apple kupuje serwery wyposażone w Nvidię HGX H100 8-GPU do generatywnego szkolenia AI. Nvidia nazywa swój H100 platformą superkomputerową AI, a każda z nich jest wyceniana na około 250 000 USD.

Kuo sugeruje, że Apple użyje serwerów AI, które kupuje i instaluje, aby szkolić duże modele językowe, a nie wirtualny hosting od innych dostawców usług w chmurze w celu poprawy bezpieczeństwa i prywatności. Mówi, że Apple może opracować własne chipy serwerowe, aby zaoszczędzić na kosztach serwerów, ale nie widział żadnych dowodów na to, że Apple robi to w tej chwili.

Podczas gdy Apple wydaje się dokonywać dużych inwestycji w sztuczną inteligencję, zakup serwerów Apple pozostanie w tyle za innymi firmami, takimi jak Meta i Microsoft. Apple będzie również musiało zainwestować w koszty pracy, infrastrukturę i nie tylko, a Kuo sugeruje, że Apple będzie musiał wydawać kilka miliardów dolarów rocznie, aby mieć szansę dogonić konkurencję.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply