YouTube Music zostanie zintegrowany z Apple HomePod

Google ogłosiło wprowadzenie YouTube Music na głośnikach Apple HomePod, aby użytkownicy mogli korzystać z usługi przesyłania strumieniowego za pomocą poleceń głosowych.

Dzięki nowej integracji YouTube Music z HomePod, subskrybenci mogą rozpocząć odtwarzanie na HomePod za pomocą poleceń głosowych Siri, takich jak: „Hey Siri, odtwarzaj muzykę na YouTube Music”. Jest to praktyczna alternatywa dla ręcznego uruchamiania aplikacji YouTube Music i odtwarzania treści ze smartfona.

Aby aktywować funkcję, użytkownicy muszą zaktualizować do najnowszej wersji aplikacj YouTube Music i podłączyć ją do swojego HomePoda w ustawieniach. Ponadto YouTube Music można ustawić jako domyślną usługę muzyczną, dzięki czemu usługa nie musi być za każdym razem redefiniowana.

HomePod

YouTube Music dołącza do innych platform streamingowych, takich jak Deezer, Pandora i Tidal, które są już zintegrowane z HomePod. YouTube Music rozszerza opcje muzyczne sterowane głosem dla właścicieli HomePod.

Jest to związane z wysiłkami Apple, aby otworzyć swojego asystenta głosowego Siri i ekosystem HomePod dla większej liczby usług innych firm. Firma ogłosiła na konferencji deweloperskiej WWDC w czerwcu 2023 roku, że HomePod wkrótce będzie wspierał YouTube Music.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply