Apple nie odpuszcza tematu streamingu meczów NBA

Czy Apple zdobędzie prawa do pokazywania meczów NBA? Najnowszy raport na ten temat mówi o trwających negocjacjach.

Nie jest tajemnicą, że Apple bardzo zaangażowało się w sport. Firma jest jedynym właścicielem dziesięciu lat praw do transmisji strumieniowej Major League Soccer. Ma również dwa sezony doświadczenia w streamowaniu meczów MLB z Friday Night Baseball. Teraz mówi się od jakiegoś czasu, że Apple bardzo chętnie nabyłoby prawa do strumieniowania meczów NBA.

NBA

Dzisiaj Wall Street Journal opublikował raport, który szczegółowo opisuje sytuację między National Basketball Association a jego partnerami dystrybucyjnymi. Apple nadal jest wymieniane w roli ewentualnego nabywcy praw do transmiji. Na ten moment ESPN i TNT muszą do kwietnia 2024 roku zdecydować o własnych pakietach.

ESPN i TNT, które prowadzą łącznie około 165 gier telewizyjnych w całym kraju, badają zapisanie się na mniejsze pakiety, powiedzieli ludzie zaznajomieni z sytuacją. … Te firmy już prowadzą rozmowy o odnowieniu z NBA, a wyłączny okres negocjacyjny ma wygasnąć w kwietniu.

Jeśli ESPN i TNT kupią mniej gier, pozwoliłoby to lidze stworzyć pakiet dla odtwarzania wideo strumieniowego. Amazon i Apple już wyraziły zainteresowanie – i szukają znacznie więcej niż małego kawałka gier NBA.

Amazon i inni wskazali, że uznaliby to za jeszcze bardziej atrakcyjne, gdyby NBA mogła połączyć krajowe prawa telewizyjne z prawami do lokalnego rynku – aby mogli pokazać ludziom w Indianie gry rodzinnego miasta Pacers, na przykład, i to samo w innych miastach w całym kraju, według osób zaznajomionych z dyskusjami.

Następny sezon NBA rozpocznie się we wtorek, 24 października. Czy to może być ostatni sezon bez Apple jako firmy pokazującej mecze? Bardzo bym chciał, aby NBA zadomowiło się w Apple TV.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply