Czy Apple wyda 24-calowy iMac z M2 i M2 Pro?

Minęły ponad dwa lata, odkąd Apple wprowadził na rynek przeprojektowany 24-calowy iMac. Wszystkie inne komputery Apple otrzymały swoją aktualizację, lecz iMac nadal pozostaje w tej samej konfiguracji co w 2021 r. Wydaje się jednak, że coś się ruszyło w tej sprawie. Japoński blog MacOtakara podejrzewa, że update sprzętu nadchodzi. Swoją tezę opiera przede wszystkim na opóźnieniu w dostawach.

iMac

Blog MacOtakara zwraca uwagę, że niektóre konfiguracje obecnego M1 iMac mają stosunkowo długi czas dostawy. Na przykład wzrost pamięci SSD i pamięci RAM może przełożyć dostawę urządzenia na listopad. Jeśli chodzi o plotki o sprzęcie, MacOtakara jest zazwyczaj dobrze poinformowany. W tym przypadku zakłada się, że daty dostawy iMaca są wskaźnikiem nadchodzącej wersji sprzętu. Apple może planować uaktualnić chip M1 do opcji M2 i M2 Pro.

Jednak wniosek, że długi czas realizacji konfiguracji wskazuje na nadchodzącą aktualizację, jest tutaj co najwyżej optymistyczny. Ponieważ każda podstawowa konfiguracja 24-calowego iMaca jest natychmiast dostępna lub można ją odebrać w sklepie Apple Store. Niektóre z konfigurowalnych modeli można również odebrać w sklepie Apple Store na miejscu.

W zeszłym miesiącu analityk łańcucha dostaw Ming-Chi Kuo powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby Apple wprowadził na rynek nowe MacBooki z chipem M3 w tym roku, ale nowy iMac to zupełnie inna sprawa i mógłby ewentualnie pojawić się do końca tego roku.

Musimy poczekać i zobaczyć, czym Apple zaskoczy nas jeszcze w tym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Czy Apple wyda 24-calowy iMac z M2 i M2 Pro?

Leave a Reply