iMac z dotykiem: przeoczone innowacje i spekulacje na przyszłość

Kiedy pierwsze panele z ekranem dotykowym pojawiły się na rynku, niektórzy fani Apple zastanawiali się, kiedy ta technologia trafi również na komputery Mac. Wiele lat później nadal nie mamy Maca z ekranem dotykowym.

Jednak YouTuber Michael MJD pokazuje coś, co przeoczyliśmy dawno temu. Na jednym z jego materiałów znajdziemy iMaca G3 z ekranem dotykowym, który został następnie sprzedany za pośrednictwem programu Apple Value Added Reseller.

W 1999 roku firma opracowała komputery iMac Elo G3 z ekranem dotykowym, które były przeznaczone do użytku w kioskach. Prototyp niezwykłego iMaca pojawił się teraz w Michael MJD. W pokazanym filmie widzimy wczesną innowację w zakresie ekranu dotykowego. W ten sposób nie tylko wprowadza funkcjonalność ekranu dotykowego, ale także przechodzi w historię i dane techniczne urządzenia.

iMac z ekranem dotykowym

Plotki o rozwoju iMaca z ekranem dotykowym dla użytkowników końcowych sięgają 2010 roku. Najpierw były one karmione patentami Apple na komputer stacjonarny z ekranem dotykowym, a następnie raportami na temat paneli dotykowych w łańcuchu dostaw Apple. Jednak Apple przy wielu okazjach jasno dawało do zrozumienia, że nie będzie komputera Mac z ekranem dotykowym. Na przykład szef oprogramowania Craig Federighi wyjaśnił, że coś takiego jak wejście z ekranem dotykowym na komputerze Mac nie jest nawet brane pod uwagę. Steve Jobs był również znany jako przeciwnik tego pomysłu.

Nie jest to jednak żadna przeszkoda, aby nadać plotkom większą moc. Ostatnio Bloomberg poinformował, że zespół inżynierów Apple rzekomo aktywnie pracuje nad rozwojem komputera Mac, który obsługuje wejście na ekranie dotykowym. Według raportu nowy model MacBooka Pro z obsługą ekranu dotykowego może zatem zostać wprowadzony na rynek już w 2025 roku. Według informacji, Apple powinien utrzymać „tradycyjny projekt laptopa”. Oznacza to, że standardowy gładzik i klawiatura pozostałyby z nami. Dodatkowa opcja wprowadzania przez ekran byłaby zatem opcjonalna i może być postrzegana jako bonus, w tym dotyk.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply