Apple udostępnia iOS 17.0.3

Apple udostępniło dzisiaj iOS 17.0.3 dla użytkowników iPhone’ów. Chociaż aktualizacja nie wprowadza żadnych nowych funkcji, naprawia błąd, który powodował, że niektóre modele iPhone’a 15 Pro przegrzewały się bardziej niż zwykle. Jednak iOS 17.0.3 zawiera również dwie ważne poprawki bezpieczeństwa, w tym poprawkę naruszenia bezpieczeństwa, które było aktywnie wykorzystywane.

iOS 17.0.3 łata dwa exploity

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Apple na swojej stronie internetowej, iOS 17.0.3 i iPadOS 17.0.3 naprawiają exploit Kernel znaleziony w wersjach wcześniejszych niż iOS 16.6. Firma wyjaśnia, że osoba atakująca z dostępem do urządzenia mogła podnieść swoje uprawnienia, aby uruchomić złośliwy kod.

„Problem został rozwiązany dzięki ulepszonym kontrolom”. (Apple)

To nie jedyny exploit naprawiony przez dzisiejszą aktualizację. Naprawia ona również exploit WebRTC, w którym atakujący mogli wykorzystać przepełnienie bufora do arbitralnego wykonania kodu.

iOS 17.0.3 i iPadOS 17.0.3 są dostępne dla każdego modelu iPhone’a i iPada zgodnego z iOS 17 i iPadOS 17. Obejmuje to iPhone’a XR i nowsze oraz każdego iPada z chipem A10X lub nowszym. Aktualizowanie urządzenia jest ważne, aby chronić je przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

3 myśli na temat “Apple udostępnia iOS 17.0.3

Leave a Reply