Apple wypuszcza iOS 17.1 Beta 1

Od wydania finalnej wersji iOS 17 ( i nie tylko ) długo nie czekaliśmy, aż Apple wyda wersję beta. W ciągu wczorajszego wieczoru firma wydała mnóstwo nowych wersji beta dla programistów, w tym iOS 17.1 Beta 1.

iOS 17.1 Beta 1: Co nowego?

Nieco ponad tydzień po wydaniu iOS 17 zaczynamy fazę beta wraz z iOS 17.1. Wersja jest już dostępna na serwerach Apple i może zostać pobrana przez zarejestrowanych deweloperów. Oto przegląd nowości, których można się spodziewać wraz z aktualizacją X.1.

Ulubione Apple Music

W systemie iOS 17.1 można dodawać utwory, albumy, listy odtwarzania i wykonawców do ulubionych w aplikacji Muzyka za pomocą ikony gwiazdki. Ulubiona muzyka jest dodawana do biblioteki i poprawia rekomendacje. Nowa funkcja ulubionych zastępuje poprzednią ikonę “serca” i można ją wykonać za pomocą widżetu Teraz odtwarzane na ekranie blokady.

AirDrop

Transmisje AirDrop można teraz zatrzymać za pośrednictwem połączenia komórkowego lub Wi-Fi, jeśli jesteś poza zasięgiem osoby, z którą się dzielisz podczas AirDrop. Nie musisz znajdować się w pobliżu danej osoby, jeśli na przykład przesyłasz dużą liczbę plików.

W Ustawieniach, w sekcji AirDrop, znajdziesz nową opcję, która pozwala kontynuować AirDrop poza zasięgiem.

NameDrop z Apple Watch

W połączeniu z watchOS 10.1 będziesz mógł również używać NameDrop z iOS 17.1, a tym samym wymieniać informacje kontaktowe z Apple Watch.

Dzwonki i dźwięki

Ponad 20 dzwonków, które zostały już zaimplementowane w iOS 17, na razie ponownie zniknęło. Zakładamy, że powrócą one w ramach fazy beta dla iOS 17.1.

Wskaźnik latarki

Wskaźnik latarki na Dynamicznej Wyspie jest teraz wyświetlany również na iPhonie 14 Pro, iPhonie 14 Pro Max, iPhonie 15 i iPhonie 15 Plus. Wcześniej było to ograniczone do iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

Tapety

Podczas ustawiania nowej tapety dostępna jest teraz opcja dostosowania obrazu bezpośrednio do ekranu.

Obsługa kontrolerów

iOS 17.1 dodaje obsługę kontrolerów Nintendo Switch N64.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply