Apple zwiększy pięciokrotnie produkcję iPhone’ów w Indiach

W ostatnim czasie Apple bardzo mocno postawiło na Indie, jeśli chodzi o produkcję swojego sprzętu. Oczywiście ma to na celu uniezależnić się od dostawców z Chin. Według niedawnego raportu produkcja iPhone’ów w Indiach ma zostać zwiększona pięciokrotnie w ciągu najbliższych 5 lat.

Apple: iPhone

Apple chce pięciokrotnie zwiększyć produkcję iPhone’ów w Indiach w ciągu najbliższych 5 lat

W ostatnich latach Apple rozwijało swoją działalność w Indiach. Między innymi, pierwsze dwa sklepy Apple zostały otwarte w Indiach w kwietniu tego roku. Na otwarciu pojawili się m.in. dyrektor generalny Apple Tim Cook i starsza wiceprezes Apple ds. sprzedaży detalicznej i ludzi Deirdre O’Brien.

W ostatnim roku finansowym działalność Apple w Indiach wygenerowała produkcję o wartości około 7 miliardów dolarów. Oczekuje się, że wolumen ten wzrośnie ponad pięciokrotnie do około 40 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 5 lat, zgodnie z PTOI.

Większość ekspansji ma dotyczyć produkcji iPhone’ów. Indie były już kilkakrotnie tematem dyskusji w ostatnim tygodniu wokół premiery sprzedaży iPhone’a 15. Po raz pierwszy produkcja nowego iPhone’a rozpoczęła się w Indiach jeszcze przed zapowiedzią urządzenia. W poprzednich latach produkcja iPhone’a w Indiach była opóźniona. Mówi się, że w tym roku 10 procent modeli iPhone’a zostanie wyprodukowanych w Indiach. Oczekuje się, że udział ten znacznie wzrośnie w nadchodzących latach.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply