watchOS 10: Apple Watch nagle działa znacznie krócej

Po aktualizacji do watchOS 10 wielu użytkowników skarży się na znacznie krótszą żywotność baterii swojego Apple Watch. W niektórych przypadkach bateria rozładowuje się już po kilku godzinach.

Na forach wsparcia Apple i na Reddicie wielu właścicieli Apple Watch zgłasza obecnie problemy. Po zainstalowaniu systemu watchOS 10 ich smartwatche nagle działają znacznie krócej.

Apple Watch

Niektórzy użytkownicy zegarków zgłaszają, że bateria traci prawie 50 procent w ciągu nocy w trybie gotowości. Inni donoszą, że ich Apple Watch jest pusty po zaledwie kilku godzinach noszenia. Problem dotyczy kilku modeli, od serii 4 po nową serię 9.

Podejrzewa się, że przyczyną jest zwykła reorganizacja plików po dużej aktualizacji. To indeksowanie wymaga dużej mocy procesora, a tym samym zwiększa zużycie energii.

Proces indeksowania zwykle działa tylko przez krótki czas, a następnie Smartwatch powraca do normalnego czasu pracy na baterii. Jednak niektórzy użytkownicy nadal zgłaszają krótkie czasy pracy po prawie tygodniu.

Myślę, że jeśli ten stan będzie trwał dłużej, Apple wypuści aktualizację systemu, która uratuje sprawę. Tak jak w przypadku iOS 17.0.2, która musiała zostać wypuszczona, aby użytkownicy nowych modeli iPhonów, mogli w ogóle „przerzucić” swoje dane ze starszych modeli.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply