Wsparcie Matter dla Philips Hue Bridge

Od teraz jest dostępne wsparcie dla Matter w Hue Bridge. Od teraz Hue Bridge funkcjonuje również jako Matter Bridge. Oznacza to, że jest teraz w stanie zintegrować światła, przełączniki i czujniki, które są podłączone do Hue Bridge za pośrednictwem Zigbee przy użyciu standardu Matter.

Hue Bridge

Aby użyć tego w inteligentnych systemach domowych kompatybilnych z Matter, wymagany jest kontroler Matter. Dobrą wiadomością jest to, że wiele inteligentnych domów ma już odpowiedni kontroler Matter, na przykład jeśli masz Amazon Echo, HomePod lub Apple TV.

Możesz teraz włączyć Matter w ustawieniach aplikacji Hue w sekcji „Inteligentny dom”. Signify umieściło łączność Matter w sekcji „Inne aplikacje”. Podczas procesu konfiguracji Signify informuje, że oprócz aktualnego stanu (włączony/wyłączony, dane z czujników itp.), przekazuje również nazwy pomieszczeń, stref, lamp oraz akcesoriów i scen. Philips Hue jest już kompatybilny z wieloma systemami. Oferują API, które jest używane przez wiele systemów. Zwłaszcza dla obecnych użytkowników HomeKit, Matter na Hue Bridge nie zaoferuje na razie żadnej wyraźnej wartości dodanej.

Aktualizacja Hue Matter może jednak zaoferować jedną przewagę nad Apple Home. Jeśli korzystasz z HomeKit, oficjalnie tylko certyfikowane urządzenia Hue i światła Hue pojawiają się w Apple Home. W przypadku Matter jest inaczej. Urządzenia innych firm, które wcześniej były podłączone do mostka Hue Bridge za pośrednictwem Zigbee, mogą teraz być również zintegrowane z Apple Home za pośrednictwem Matter. Oznacza to, że użytkownicy Apple mogą również polegać na tańszych lampach ZigBee od Innr, IKEA i innych dostawców, przynajmniej pod względem tej funkcjonalności.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply