Apple oficjalnie uruchamia Tap to Pay w Brazylii

We wtorek pojawiła się informacja, że Tap to Pay jest już oficjalnie dostępne w Brazylii, umożliwiając sprzedawcom korzystanie z iPhone’a do akceptowania płatności zbliżeniowych, zarówno za pomocą Apple Pay, kart fizycznych, jak i innych portfeli cyfrowych.

Apple Tap to Pay jest już dostępne w Brazylii

W Brazylii usługa Tap to Pay jest dostępna najpierw dla klientów CloudWalk InfinitePay. Sprzedawcy korzystający z platformy mogą otrzymywać płatności zbliżeniowe za pomocą samego iPhone’a, który dzięki nowej funkcji zamienia się w terminal kart kredytowych i debetowych.

Według Apple, firma współpracuje z większą liczbą partnerów w Brazylii, w tym Stone, SumUp (dwie popularne lokalne platformy płatnicze) i Nubank, jeden z najpopularniejszych brazylijskich banków, aby udostępnić Tap to Pay jeszcze większej liczbie sprzedawców. Wiceprezes Apple Wallet Jennifer Bailey mówi:

„Brazylia jest bardzo przedsiębiorczym narodem i wierzę, że funkcja Tap to Pay stanie się hitem w tym kraju”.

Według raportu z zeszłego roku, prawie 40% transakcji w Brazylii w trzecim kwartale 2022 r. zostało dokonanych za pomocą płatności zbliżeniowych. Kraj ten ma wysoki wskaźnik terminali POS (punktów sprzedaży) obsługujących technologię NFC.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply