A17 Pro w iPhonie 15 Pro: pojawiają się pierwsze testy Geekbench

Po konferencji Apple, na której został zaprezentowany nowy iPhone, większość mówi o procesorze A17 Pro. To właśnie ten chip pojawia się teraz po raz pierwszy w testach Geekbench.

A17 Pro: pojawiają się pierwsze testy Geekbench

A17 Pro to pierwszy w branży układ wykonany w technologii 3 nanometrów. Nowy procesor jest do 10 procent szybszy dzięki ulepszeniom w mikroarchitekturze i konstrukcji. Silnik neuronowy jest do 2 razy szybszy, umożliwiając funkcje takie jak autokorekta i niestandardowy głos w iOS 17, a procesor graficzny A17 Pro jest do 20 procent szybszy.

Natychmiast po prezentacji Apple udostępniło urządzenia testowe wybranym przedstawicielom mediów, YouTuberom i dziennikarzom, a teraz pierwsze wyniki testów pojawiają się w Geekbench. Wyniki te odzwierciedlają twierdzenia Apple o zwiększonej wydajności. Na przykład, A17 Pro osiągnął 2908 punktów (jednordzeniowy) i 7238 punktów (wielordzeniowy) w jednym teście. Oznacza to, że wartości te są o około 13 procent wyższe niż w przypadku A16. Wyniki Geekbench po raz kolejny potwierdzają, że Apple polega na 8 GB pamięci RAM dla iPhone’a 15 Pro. Z. Z drugiej strony modele non-pro mają 6 GB pamięci RAM.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply