Dlaczego iPhone 15 Pro będzie drogi?

Oczekuje się, że iPhone 15 Pro będzie jednym z najdroższych smartfonów na rynku. I ja niestety zgadzam się z tym twierdzeniem. Istnieje kilka powodów, dla których cena tego urządzenia będzie moim zdaniem wysoka.

Kilka powodów, dla których iPhone 15 Pro będzie drogi

Oczekuje się, że iPhone 15 Pro będzie miał wiele ulepszeń, które zapewnią użytkownikom wyjątkowe wrażenia. W tym roku wszystkie modele przejdą na złącze USB-C. Wymuszone to jest oczywiście decyzją Unii Europejskiej. Poza tą zmianą, kolejna dotyczy kamery, która ma być znacznie lepszej jakości.

Po drugie, materiały również odgrywają kluczową rolę w cenie iPhone’a 15 Pro. Apple jest znane z używania wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że urządzenie jest solidne i trwałe. W tym roku mówi się, że Apple przesiada się ze stali nierdzewnej na tytan.

Po trzecie, Apple ma silną tożsamość marki i bazę lojalnych klientów, którzy są skłonni zapłacić wyższą cenę za ich produkty. Marka Apple oznacza jakość, wzornictwo i płynne wrażenia użytkownika. Wielu klientów podejmuje świadomą decyzję o zakupie iPhone’a, ponieważ są przekonani o wydajności i niezawodności urządzeń. Ta lojalność wobec marki daje Apple swobodę ustalania wyższych cen swoich produktów.

I ostatnia rzecz, która dotyczy tylko Polski. Po obniżeniu stóp procentowych przez p. Glapińskiego, polski złoty poszedł tak w dół, że z pewnością będzie to miało spory wpływ na cenę iPhone’a 15 Pro.

Wszystkie te czynniki, jak zmiana złącza, ulepszona jakość kamery, wysokiej jakości materiały i silna tożsamość marki oraz niestety słaby złoty, przyczyniają się do podwyższenia ceny iPhone’a 15 Pro.

Jednak na pytanie czy warto kupić tegorocznego iPhone’a Pro, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

macpretorians

Leave a Reply