Kuo: w tym roku nie pojawią się MacBooki z procesorami M3

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo twierdzi, że w tym roku nie ma szans na to, żebyśmy zobaczyli komputery Mac z procesorami M3. Według analityka, Apple nie planuje już wypuszczać żadnych nowych modeli MacBooków wyposażonych w chipy z serii M3 „przed końcem tego roku”.

Twierdzenie Kuo jest sprzeczne z wieloma doniesieniami z innych źródeł. Powszechnie zakładano, że Apple planuje nowe komputery Mac z procesorami M3 już w październiku. Oczekuje się, że seria chipów M3 zadebiutuje w zaktualizowanych wersjach 13-calowego MacBooka Pro, MacBooka Air i 24-calowego iMaca.

Do dzisiaj oczekiwano, że pierwsze komputery Mac M3 zostaną ogłoszone w październiku, a mocniejsze warianty M3 Pro, M3 Ultra i M3 Max pojawią się w 2024 roku.

Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz: Kuo wyraźnie odnosi się do „modeli MacBooków” w swoim tweecie. Może to oznaczać, że Apple ma w planach na ten rok nowe komputery stacjonarne Mac z procesorami M3 – takie jak iMac.

Jedną z możliwości jest to, że Apple po prostu nie będzie w stanie wyprodukować wystarczającej ilości chipów M3 dla swoich laptopów, które są produktami o znacznie większej objętości niż stacjonarne komputery Mac. Słyszeliśmy już, że TSMC, partner Apple w zakresie produkcji chipów, stara się nadążyć za popytem ze strony klientów na chipy 3 nm.

Oczekuje się, że chip M3 będzie ważną aktualizacją dla Apple Silicon, służąc jako pierwszy w historii procesor Apple wykonany w technologii 3 nm.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply