iOS 17 i iPadOS 17 zostaną wydane jednocześnie

Bloomberg twierdzi, że Apple przygotowuje się do jednoczesnego wydania głównych aktualizacji oprogramowania iOS 17 i iPadOS 17 w tym roku. Tak więc, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, tej jesieni nie będzie rozłożonej w czasie premiery systemów operacyjnych.

iPadOS 17

iOS 17 i iPadOS 17: Ostateczne wersje beta sygnalizują zbliżającą się premierę

W ubiegłym roku Apple zostało skrytykowane za wdrożenie nowego systemu zarządzania oknami aplikacji na iPadzie „Stage Manager”. W rezultacie premiera iPadOS 16 została przesunięta na 24 października, długo po publicznej prezentacji i wydaniu iOS 16. W tym roku nie będzie takiego opóźnienia i obydwa systemy mają zostać wydane w tym samym terminie.

Według informacji Marka Gurmana z Bloomberga, źródła wewnątrz Apple wskazały, że ósma wersja beta iOS 17 i iPadOS 17 będzie ostatnią. Wersje te, które zostały niedawno udostępnione zarówno deweloperom, jak i publicznym testerom, wskazują, że Apple jest bliskie sfinalizowania oprogramowania.

iOS 17 zawiera nowe funkcje, które mają wzbogacić codzienne życie użytkowników. Te nowe funkcje obejmują ulepszone opcje komunikacji i nowe sposoby udostępniania treści. Ponadto iOS 17 zawiera nową aplikację Diary, która pozwala użytkownikom łatwo wyrazić swoją wdzięczność za piękne chwile, oraz Standby, nowy sposób wyświetlania informacji na pierwszy rzut oka, gdy iPhone się ładuje.

iPadOS 17 rozszerza możliwości iPada. Dzięki nowym funkcjom personalizacji i informacyjnemu ekranowi blokady Apple chce uczynić iPada bardziej wszechstronnym niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto aplikacja Zdrowie przechodzi na iPada z systemem iPadOS 17.

iOS 17 i iPadOS 17 zostaną prawdopodobnie wydane wkrótce po ogłoszeniu serii iPhone 15 podczas Keynote Apple we wtorek 12 września.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply