Apple wprowadzi w przyszłym roku „tanią” wersję MacBooków

Apple opracowuje podobno serię tanich MacBooków, które mają konkurować z modelami Chromebooków w sektorze edukacyjnym. Raport z Tajwanu twierdzi, że mogą one zostać wprowadzone na rynek już w drugiej połowie 2024 roku.

Apple: MacBook 12"

„Tanie” MacBooki Apple vs Chrombooki

Według branżowych źródeł DigiTimes, Apple prawdopodobnie uruchomi nową linię MacBooków, zupełnie różne od istniejących linii MacBook Air i Pro. Nowy MacBook ma być wykonany z tańszych komponentów.

Według DigiTimes Research w 2019 roku dostarczono ponad 13,9 miliona Chromebooków, wzrastając do ponad 30,4 miliona w 2020 roku i 33,5 miliona w 2021 roku. Te dane pokazują jaką popularnością cieszą się tanie laptopy Google w sektorze edukacyjnym, zwłaszcza podczas i po globalnej pandemii.

Mówi się, że dostawy Chromebooków spowolniły od czasu zakończenia blokad, ale skala dostaw jest nadal większa niż przed COVID. Mówi się również, że liczba instytucji edukacyjnych, które przyjęły Chromebooki w ciągu ostatnich kilku lat, odnotowała szybki wzrost, zwłaszcza w porównaniu z iPadami Apple, których sprzedaż na rynku edukacyjnym pozostaje w tyle.

Jest to chyba pierwsza konkretna plotka, że Apple aktywnie opracowuje nową serię MacBooków, którą firma wyceni poniżej swoich bardziej premium ofert MacBooków, więc oczekiwania powinny pozostać ostrożne, dopóki nie otrzymamy potwierdzenia z innych źródeł. Jednak przygotowanie takiego taniego MacBooka dla rynku edukacyjnego, byłby bardzo dobrym posunięciem ze strony Apple. Szczególnie po tym, jak słabo sprzedaje się „edukacyjny iPad”.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply