Nuki Smart Lock: przewaga Matter nad Thread w nadchodzącej generacji

Następny zamek Nuki Smart Lock będzie wyposażony w standard inteligentnego domu Matter. Martin Pansy, jeden z twórców popularnego gadżetu z Austrii, ogłosił to już jesienią ubiegłego roku. Teraz wszystko wchodzi w decydującą fazę: Matter 1.2 powinien zostać wydany przed końcem tego roku, przecierając szlak dla następnego Nuki Smart Lock.

Nuki Smart Lock

Nuki Smart Lock z Matter w październiku lub listopadzie

Jednak przez zepołem z Graz stało trudne zadanie: Musieli oni wyjaśnić Amerykanom z Apple czy Google, jak działają zamki do drzwi w Europie. W końcu istnieje tutaj różnica między otwartymi a odblokowanymi drzwiami. „Pociągnięcie zapadki” – nie istnieje w USA. Jest to na przykład główny powód, dla którego integracja Smart Lock z HomeKit jest zwykle absolutnie bezużyteczna w Europie.

Nuki było w stanie uzyskać dodatkową funkcję „Otwórz drzwi bez pociągania zapadki” poprzez aktywne uczestnictwo w Matter Alliance, a tym samym dalszą poprawę wsparcia dla europejskich drzwi. Martin Pansy komentuje:

„Bez Nuki ta funkcja, która jest bardzo często wymagana w Europie, prawdopodobnie nie byłaby częścią nowej wersji Matter oczekiwanej na jesień tego roku. Jest to korzystne nie tylko dla naszych klientów, ale dla całego ekosystemu Matter”.

Jak dokładnie będzie wyglądał następny Nuki Smart Lock, jakie funkcje będzie oferował i które szczegóły zostały ulepszone w porównaniu do swoich poprzedników – niestety nie możemy powiedzieć tego wszystkiego w tym momencie. Jak dotąd zespół Nuki ujawnił tylko jedną nowość: Ich kolejny Smart Lock oferuje funkcję Matter over Thread.

Podczas gdy Nuki Smart Lock 3.0 Pro nadal wykorzystywał WLAN jako ścieżkę komunikacji bez mostka, co zdecydowanie miało wpływ na żywotność baterii, następna generacja będzie tak samo trwała jak poprzednia kombinacja mostka i połączenia Bluetooth dzięki Thread. Tylko bez mostka – ponieważ połączenie ze światem zewnętrznym będzie wtedy odbywać się za pośrednictwem huba Matter.

Oficjalna prezentacja Nuki Smart Lock z Matter spodziewana jest pod koniec października lub na początku listopada. Wprowadzenie na rynek powinno nastąpić wraz z niezbędną aktualizacją Matter, prawdopodobnie w listopadzie. Nowe oprogramowanie układowe z obsługą Matter dla starszych inteligentnych zamków Nuki nie będzie niestety dostępne.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply