Apple wydało macOS Sonoma Beta 7

Apple udostępniło wczoraj wersję beta 7 systemu macOS Sonoma. Po wczorajszym wydaniu wersji beta 8 dla iOS 17 i iPadOS 17, dziś pojawiła się „tylko” beta 7 dla macOS Sonoma. Prawdopodobnie oznacza to, że Apple nie wyda macOS Sonoma we wrześniu, ale dopiero w październiku (możliwe, że z nowymi komputerami Mac).

Krótki opis macOS Sonoma brzmi następująco:

Apple ogłosiło macOS Sonoma, najnowszą wersję najbardziej zaawansowanego na świecie systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych, z kompleksowymi nowymi funkcjami, które sprawiają, że korzystanie z komputera Mac jest jeszcze lepsze. Oszałamiające wygaszacze ekranu i potężne widżety otwierają zupełnie nowy świat personalizacji. Użytkownicy mogą teraz umieszczać widżety bezpośrednio na swoich pulpitach, kontrolować je za pomocą jednego kliknięcia i – dzięki niemal magicznej integracji – uzyskać dostęp do rozległego ekosystemu widżetów iPhone’a na komputerze Mac. Z macOS Sonoma, wideokonferencje również stają się jeszcze bardziej imponujące. Wspaniałe nowe funkcje pozwalają użytkownikom prezentować bez konieczności bycia na miejscu: Na przykład ekran prezentera wyświetla prezenterów nad udostępnionymi treściami, a funkcja Reactions pozwala uruchamiać zabawne, kinowe efekty wideo za pomocą gestów. Safari otrzymuje ważne aktualizacje, które przenoszą korzystanie z sieci na wyższy poziom. Profile oddzielają przeglądanie różnych tematów lub projektów, a aplikacje internetowe oferują szybszy dostęp do ulubionych witryn. Wrażenia w grach również stają się jeszcze lepsze dzięki wprowadzeniu trybu Game Mode, a także ekscytujących nowych tytułów i nowego zestawu narzędzi do przenoszenia, który jeszcze bardziej ułatwia programistom przenoszenie gier na komputery Mac.

macOS Sonoma wprowadza nowy ekran blokady, który wygląda niezwykle znajomo na ekranie blokady iPada. Ale na Macu, ekran blokady może wyświetlać piękne animowane tapety. Poprzednie wersje beta miały już 22 nowe animowane tapety, a Apple znacznie rozszerzył tę listę. W sumie macOS 14 jest teraz wyposażony w ponad 120 nowych tapet.

Animowane tapety są podzielone na cztery różne kategorie: Krajobraz, Pejzaż miejski, Podwodny i Ziemia. Jeśli chodzi o Cityscape, są tapety z różnych miejsc na całym świecie, w tym z Los Angeles, San Francisco, Nowego Jorku, Londynu, Dubaju i Hongkongu. Krajobraz zawiera tapety z materiałami filmowymi z takich miejsc jak rzeka Sonoma, Wielki Kanion, Wybrzeże Islandii, Jezioro Patagonia, Góry Yosemite i Pola Wydmowe Liwa.

Po ustawieniu jednej z tych scen , pozostają one statyczne na pulpicie i stają się animowane na ekranie blokady. Możesz wyłączyć animowaną wersję na ekranie blokady, jeśli wolisz, co sprawi, że obraz będzie zawsze statyczny.

Nowość w macOS Sonoma Beta 7, przy pierwszym logowaniu po aktualizacji pojawia się monit o wybranie tapety.

Finalna wersja macOS Sonoma jest spodziewany w połowie października 2023 roku. Mam nadzieję, że nie będzie dodatkowych opóźnień.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple wydało macOS Sonoma Beta 7

Leave a Reply