Nadchodzi nowy iPhone SE

iPhone SE został zaprezentowany przez Apple 21 marca 2016 roku. Od razu zyskał wielu zwolenników. Za niezbyt wysoką cenę, można było korzystać z naprawdę ciekawego smartfona. Obecnie w sklepie Apple Store możemy kupić iPhone’a SE już od 2749 zł. Jest to jedyny model iPhone’a, który posiada przycisk Home.

iPhone-SE-2022-1.jpeg

Nowy iPhone SE już w przyszłym roku

Mark Gurman w swoim ostatnim wydaniu biuletynu Power On stwierdził, że najprawdopodobniej w przyszłym roku ujrzymy nowego iPhone’a SE. Gurman twierdzi, że nowy iPhone przyniesie port USB-C oraz lepszy procesor.

Najtańszy iPhone jest w tym momencie w dwuletnim cyklu aktualizacji i osiągniemy ten punkt w marcu. SE z 2022 roku dodał funkcje, takie jak połączenia 5G, ulepszona kamera i szybszy procesor. Następny model jest już w trakcie testów w Apple i przyniesie port USB-C i szybszy chip.

Jednak największym hitem ma być przeprojektowanie urządzenia. Po raz pierwszy iPhone SE zniesie przycisk home i przejdzie na podejście pełnoekranowe. Najważniejsze pytanie brzmi, czy zmiany te wpłyną na wyższą cenę urządzenia. Jednak nie sądzę, aby Apple mogło mocno podwyższyć cenę swojego „budżetowego” smartfona. Obecny SE kosztuje 429 USD.

Wielu ucieszy się na myśl, że Apple nie porzuciło tego modelu i nadal będzie go rozwijało.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply