Reklama Apple 1 autorstwa Steve’a Jobsa sprzedana za ponad 175 000 USD

Reklama Apple 1 napisana przez Steve’a Jobsa została niedawno sprzedana za 175 759 USD na aukcji prowadzonej przez RR Auction. Reklama jest wstępnym szkicem ze specyfikacją Apple-1, wraz z informacjami o szczegółach, które Jobs chciał uwzględnić.

„Tylko płyta + instrukcja, 75 dolarów. Prawdziwa okazja” – brzmi fragment ogłoszenia napisany przez Jobsa. Podpis Jobsa widnieje na reklamie wraz z adresem jego rodziców, gdzie Jobs zaczął swoją działalność.

Reklama Apple 1

Odręczny szkic odpowiada oryginalnej reklamie Apple-1, a pierwsza reklama została opublikowana w lipcowym wydaniu magazynu Interface z 1976 roku. Reklamie towarzyszą dwa polaroidowe zdjęcia maszyn Apple-1 wykonane w The Byte Shop w Mountain View w Kalifornii.

Kopia reklamy została wystawiona na sprzedaż przez bliskiego przyjaciela Steve’a Jobsa, który był obecny podczas rozwoju Apple-1. Został on obdarowany przedmiotami jako cennymi pamiątkami.

Apple 1

Osobno, działający komputer Apple-1 podpisany przez Steve’a Wozniaka został sprzedany za 223 520 USD, a czek Apple Computer z 1976 roku podpisany przez Jobsa i Wozniaka został sprzedany za 135 261 USD.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply