Apple pracuje nad dwoma serialami o wielkim Lionelu Messim

Nie tak dawno temu pisałem o tym, jak jedna osoba potrafi zmienić branżę. Chodzi o MLS i sprowadzenie do ligi Lionela Messiego. Argentyńczyk znowu potwierdził, że jest wielką osobistością. Sprowadzenie Messiego do ligi to nie tylko wygrana klubu, w którym występuje, czyli Inter Miami, ale całej ligi a co za tym idzie Apple TV+.

Apple TV+: Messi

Apple zyskuje na sprowadzeniu Messiego do MLS

Znaczenie MLS Season Pass rośnie skokowo wraz z przybyciem do ligi legendy piłki nożnej Lionela Messiego. Apple wykorzystując powszechne zainteresowanie idolem futbolu, przygotowuje dwa seriale dokumentalne o Messim, które będą pokazywane w Apple TV+.

Pierwszy z projektów będzie śledził karierę Messiego na Mistrzostwach Świata, której kulminacją było zwycięstwo w Katarze w zeszłym roku. Bloomberg donosi również, że trwają prace nad drugim filmem dokumentalnym, który będzie dotyczył jego kariery w MLS.

Dokument o Mistrzostwach Świata będzie składał się z czterech odcinków. Serial MLS będzie miał ich sześć. Oba projekty są produkowane przez Smuggler Entertainment i będą zawierać ekskluzywny dostęp za kulisami do samego Lionela Messiego. Projekty nie mają obecnie tytułów, a data premiery nie została ogłoszona.

Oryginalne treści dołączą do listy seriali sportowych już transmitowanych na Apple TV+, w tym „They Call Me Magic”, „Super League”, „Real Madrid: Until the End”, „Make or Break”, a ostatnio do pełnometrażowego filmu dokumentalnego Stephen Curry: „Underrated”. Apple TV+ ma umowy produkcyjne z Nike, Meadowlark i innymi markami na tworzenie programów telewizyjnych i filmów o tematyce sportowej.

Sprowadzenie Messiego to strzał w dziesiątkę i Apple, chociaż „nie maczał w tym palców” skorzystał niesamowicie. Odkąd Messi dołączył do Interu Miami w lipcu, MLS Season Pass odnotował ponad dwukrotny wzrost liczby subskrybentów.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply