Slack został poważnie przeprojektowany

Programu Slack chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Dzięki aplikacji, która jest dostępna na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, zespoły mogą koordynować swoją pracę i projekty oraz wchodzić ze sobą w interakcje. Slack pobierzemy za darmo i oferuje różne pakiety subskrypcji na własnej stronie internetowej w zależności od wielkości firmy lub zespołu.

Slack otrzymuje nowy wygląd

Teraz Slack chce przywrócić porządek w aplikacji, która ostatnio staje się coraz bardziej zagmatwana. Jak donosi The Verge:

„Wkrótce uruchomią największy jak dotąd redesign, zmieniając zarówno wygląd, jak i układ aplikacji”.

Według Noah Weissa, dyrektora ds. produktu Slack, nowy projekt został stworzony specjalnie dla zaawansowanych użytkowników Slack. Obecnie, jak powiedział Weiss:

„Jako użytkownik końcowy musisz przełączać się na wszystkie te różne obszary robocze, aby zobaczyć aktywność na kanale, swoje wzmianki, wątki, w które jesteś zaangażowany i tak dalej”.

Najbardziej zauważalną rzeczą w Slacku jest nowy pasek boczny po lewej stronie, który wyświetla całą zawartość Slacka na różne sposoby. Pojawiła się nowa sekcja DM, która wygląda jak większość innych aplikacji do przesyłania wiadomości i e-maili, a nawet przypomina nemezis Slacka, Microsoft Teams: Wszystkie konwersacje po lewej stronie i najbardziej aktywna po prawej. Chodzi o to, aby zapewnić sposób zarządzania wszystkimi czatami w jednym miejscu, niezależnie od kanału lub obszaru roboczego, z którego pochodzą.

Ujednolicona skrzynka odbiorcza i zmieniony system wielu okien

Slack

W dalszej części paska bocznego znajduje się nowe okno aktywności, które Noah Weiss nazywa „ujednoliconą skrzynką odbiorczą”: Wyświetla ono wszystkie własne wiadomości, wzmianki i reakcje we wszystkich obszarach roboczych Slack w jednym miejscu. Dla bardziej chaotycznych użytkowników Slacka, którzy robią wszystko na raz, Slack zmodernizował również swój system wielu okien, dzięki czemu można mieć otwartych wiele widoków jednocześnie.

Wszystkie te narzędzia zostały zaprojektowane, aby pomóc w pokonaniu tego samego wyzwania: śledzenia wszystkich rzeczy dziejących się na wszystkich kanałach Slack. Oprócz wszystkich nowych widoków, Slack usprawnił również przepływ pracy związany z zapisywaniem rzeczy – na pasku bocznym znajduje się teraz dedykowane menu Później.

Miejmy nadzieję, że ten redesign rzeczywiście przyniesie ułatwienie w korzystaniu z aplikacji. Slack dla macOS można pobrać z App Store.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply