Dlaczego Apple Watch z Micro- LED jest opóźniony?

Pierwszy Apple Watch z micro-LED jest opóźniony. Sytuacja ta może zostać wyjaśniona przez raport dotyczący łańcucha dostaw, który ujawnia ekstremalne wyzwania produkcyjne związane z wprowadzeniem technologii wyświetlania nowej generacji do produktów Apple.

Wyświetlacz micro-LED ma pojawić się najpierw w Apple Watch, a później trafi do iPhone’a, iPada i Maca. Raport sugeruje również, że następca Vision Pro może również otrzymać nową technologię na stosunkowo wczesnym etapie.

Micro-LED składa się z mikroskopijnych wersji konwencjonalnych diod LED, z których całe tablice tworzą każdy element piksela. Micro-LED są sto razy mniejsze niż tradycyjne diody LED.

Apple Watch z Micro-LED

Opóźnienie Apple Watch Micro-LED

TrendForce poinformował w zeszłym miesiącu, że pierwszy Apple Watch z Micro-LED ma zostać wprowadzony na rynek w 2026 roku, zamiast w 2025 roku. Opóźnienie miało być spowodowane trudnym procesem produkcyjnym.

Niewielki rozmiar komponentów mikro-LED sprawia, że wyświetlacze są niezwykle trudne w produkcji, co może skutkować zarówno niskim wskaźnikiem wydajności, jak i wysokimi kosztami.

The Elec opublikował raport o zakupie przez LG kilku patentów na mikro-LED, aby pomóc w tym procesie. Wyjaśniono w nim, że tak mały rozmiar sprawia, że naprawdę trudno jest uzyskać prawidłowy wynik za pierwszym razem – przynajmniej przy wystarczająco wysokiej wydajności, aby produkcja była wykonalna. Istniejące obejście LG obejmuje proces naprawy uszkodzonych wyświetlaczy, ale jest to kosztowne.

Mikro-LED są największym wyzwaniem w procesie przenoszenia chipów o wielkości dziesiątek mikrometrów (μm) w precyzyjnej pozycji. Ponieważ chip mikro-LED jest mały i trudny w obsłudze. Niska wydajność procesu transkrypcji wymaga procesu naprawy (naprawy) w celu wymiany wadliwych mikro-LED, co prowadzi do wyższych kosztów.

Tajwańska firma Ultra Display Technology posiada 14 amerykańskich patentów (jeden w toku) na bardziej niezawodny proces – precyzyjne pozycjonowanie chipów – co skutkuje wyższą wydajnością. Firma LG zakupiła te patenty, aby móc korzystać z tej ulepszonej metody produkcji.

Kiedy zobaczymy Apple Watch z Micro-LED? Czas pokaże. Dopóki proces produkcyjny nie zostanie opanowany, możemy tylko przypuszczać.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply