Hama zapowiada przystępne cenowo gniazdo Matter

W ubiegłym tygodniu wyszła informacja o nowym gnieździe HomeKit od Hama. Firma zapowiedziała również, że pierwsze urządzenia Matter od Hama pojawi się w październiku.

Targi IFA odbędą się ponownie w Berlinie na początku września. Hama będzie jednym z wielu producentów prezentujących tam swoje nowe produkty. Pierwsze urządzenia Matter producenta, w tym gniazdo zasilania, zostaną zaprezentowane.

Hama Matter

Gniazdo Matter od Hama

Urządzenia obsługujące nowy standard Smarthome można zintegrować ze wszystkimi głównymi platformami Smarthome. Oprócz Amazon Alexa, Google Assistant i innych platform, obejmuje to również Apple HomeKit.

Producenci mogą w ten sposób szybciej opracowywać urządzenia, a także zaoszczędzić na kosztach poszczególnych certyfikatów. Ostatecznie odczuwają to również konsumenci. Jeśli natywne gniazdo HomeKit ma zalecaną cenę detaliczną 29,99 euro, model Matter ma kosztować tylko o połowę mniej, bo 14,99 euro. A to jest już bardzo dużą zaletą.

Mówi się, że Hama ma również inne urządzenia Matter w przygotowaniu na targi IFA. Oprócz gniazdka elektrycznego, mają się tam znaleźć różne źródła światła. Czas pokaże, jakie cuda pojawią się na IFA.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Jedna myśl na temat “Hama zapowiada przystępne cenowo gniazdo Matter

  1. Fajnie ż ejak wchodzi nowy standard, a Matter w Smart Home jest czymś nowym, to Hama wprowadza też na to akcesoria. Ciekawe, czy będzie to tylko to gniazdko, czy może całe listwy? Oświetlenie? Temat może być bardzo interesujący.

Leave a Reply