Apple testuje układ M3 Max z 16-rdzeniowym CPU i 40-rdzeniowym GPU

Apple przygotowuje się, aby zaskoczyć świat. Firma testuje różne wersje swojej nadchodzącej generacji chipów dla komputerów Mac. Jednym z nich jest procesor M3 Max, który trafi między innymi do modeli MacBook Pro z 2024 roku.

Apple Sllicon

Apple pracuje nad nowym MacBookiem Pro

Mark Gurman z Bloomberga donosi, że Apple testuje obecnie układ M3 Max. Układ ten ma zastąpić M2 Max i zostać wykorzystany m.in. w nadchodzących 14- i 16-calowych modelach MacBooków Pro.

Ściśle mówiąc, informacje pochodzą z dzienników aplikacji innej firmy dla komputerów Mac. Zgodnie z nimi wykorzystany zostanie układ M3 Max z 16 rdzeniami CPU i 40 rdzeniami GPU. Jest to rdzeń wysokiej klasy MacBooka Pro, który jest opracowywany pod nazwą kodową J514 i ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym roku. Dla porównania, Apple stawia na 12-rdzeniowy procesor i 38-rdzeniowy procesor dla M2 Max.

Chip M3 będzie pierwszym chipem, w którym Apple przechodzi na 3-nanometrowy proces produkcyjny dla chipów Mac. Obiecuje to dłuższą żywotność baterii i wyższą wydajność. Oczekuje się, że układ A17 dla iPhone’a 15 Pro będzie wykorzystywał podobną technologię produkcji.

Pierwsze komputery Mac z układami M3 mogą zostać ogłoszone jesienią tego roku. Apple prawdopodobnie skoncentruje się na MacBooku Air i 13-calowym MacBooku Pro i wykorzysta podstawową wersję układu M3. Komputery Mac z układami M3 Pro, M3 Max i M3 Ultra spodziewane są w przyszłym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply