Angela Ahrendts dołącza do Kim Kardashian w SKKY Parnters

Była szefowa sprzedaży detalicznej Apple, Angela Ahrendts, dołączyła do firmy private equity Kim Kardashian SKKY Partners, zajmując kluczowe stanowisko w firmie. SKKY Partners planuje inwestować w firmy konsumenckie, cyfrowe, medialne, hotelarskie i luksusowe

Angela Ahrendts by Kim Kardashian

Współpraca z Ahrendts została ogłoszona w poniedziałek. Obejmie ona rolę starszego doradcy operacyjnego w SKKY, koncentrując się na ocenie marki. Będzie identyfikować i oceniać marki pod kątem potencjalnych inwestycji, czy SKKY może wnieść wartość dodaną, a także oferować coaching i mentoring firmom z portfela SKKY.

„W życiu rzadko zdarzają się sytuacje, w których spotykasz ludzi, których wizja, misja i wartości są tak zbieżne z twoją, a następnie wspólnie czujesz, że naprawdę możesz zrobić coś innego”. ( Ahrendt w wywiadzie dla Wall Street Journal )

„Ponieważ nadal rozwijamy SKKY Partners i koncentrujemy się na identyfikowaniu strategicznych możliwości inwestycyjnych dla firmy, był to idealny czas, aby Angela do nas dołączyła. Bogate doświadczenie Angeli w przywództwie i głębokie zrozumienie budowania marek i wpływania na kulturę sprawia, że jest ona naturalnym partnerem dla firmy”. ( Oświadczenie Kim Kardashian )

Ahrendts pełniła funkcję szefa Apple Retail przez pięć lat, ustępując ze stanowiska w kwietniu 2019 roku. Podczas swojej kadencji pomogła Apple rozszerzyć obecność sklepów, a także wprowadzić „Today at Apple” i ulepszyć wewnętrzne systemy.

SKKY wciąż buduje swoją listę menedżerów i jest w trakcie pozyskiwania pierwszego funduszu.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply