Apple Pay dostępne w Wietnamie

Niedawno informowałem o tym, że Apple Pay pojawi się w Chile. Właściwie premiera powinna się odbyć w tym tygodniu. Jednak to nie jedyny nowy kraj, w którym Apple udostępnia swoją usługę. Wygląda na to, że Apple Pay jest już dostępne dla użytkowników w Wietnamie.

Apple Pay

Apple Pay dostępne w Wietnamie

Jak zauważył użytkownik Twittera Aaron, Apple właśnie zaktualizowało swój backend, aby umożliwić Apple Pay w Wietnamie. Lokalny bank TPBank uruchomił nową stronę internetową, aby potwierdzić, że jego klienci mogą teraz dodawać swoje karty do aplikacji Wallet.

„Apple Pay zadebiutowało w Wietnamie, zapewniając nową i wygodną opcję płatności dla użytkowników Apple w tym kraju. Oczekuje się, że wprowadzenie Apple Pay w Wietnamie jeszcze bardziej przyspieszy przyjęcie bezgotówkowych metod płatności w tym kraju.” ( Wietnamskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu )

Wiadomość o tym, że Apple Pay jest już dostępne w Wietnamie, pojawia się trzy miesiące po tym, jak firma otworzyła swój sklep internetowy w tym kraju. Deirdre O’Brien, wiceprezes firmy ds. sprzedaży detalicznej, powiedziała wówczas, że Apple planuje wprowadzić jeszcze więcej usług do tego kraju.

Apple Pay jest obecnie dostępne w ponad 80 krajach na całym świecie. Na początku tego roku Apple Pay zostało uruchomione w Gwatemali, Salwadorze, Panamie i Hondurasie. A według ostatnich plotek, platforma wkrótce pojawi się również w Chile.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply