Apple TV+: nie będzie kontynuacji „Miasta w ogniu”

Jak donosi Deadline, Apple TV+ zdecydowało się nie przedłużać serialu kryminalnego „Miasto w ogniu” na drugi sezon. Pomimo obiecujących wątków pociągniętych w finale sequela, adaptacja powieści o tym samym tytule nie wywołała poruszenia. Doprowadziło to do anulowania serialu wkrótce po zakończeniu jego ośmioodcinkowego pierwszego sezonu.

Apple TV+: „Miasto w ogniu"

Apple TV+: Brak drugiego sezonu dla „Miasta w ogniu”

Decyzja o anulowaniu została ogłoszona około półtora miesiąca po zakończeniu pierwszego sezonu i ostatecznie nie jest zaskoczeniem. „Miasto w ogniu” nie przyjęło się tak dobrze jak inne nowe seriale Apple TV+, w tym ostatnio „Silos” i „W powietrzu”.

Wyreżyserowany przez producentów wykonawczych i showrunnerów Josha Schwartza i Stephanie Savage, „Miasto w ogniu” skupia się na nastolatku z przedmieścia, Charliem (w tej roli Wyatt Oleff). Fabuła kręci się wokół Charliego próbującego rozwiązać zagadkę morderstwa swojej dziewczyny, która została zastrzelona w Central Parku czwartego lipca 2003 roku. Ofiara, Samantha (Chase Sui Wonders), okazuje się być głównym ogniwem łączącym serię pożarów w całym mieście, scenę muzyczną w centrum miasta i bogatą rodzinę z branży nieruchomości, która grozi rozpadnięciem się pod ciężarem swoich tajemnic.

W serialu wystąpiła utalentowana obsada, w tym Wyatt Oleff, Chase Sui Wonders, Jemima Kirke, Nico Tortorella, Ashley Zukerman, Xavier Clyde, Max Milner, Alexandra Doke, Omid Abtahi, Kathleen Munroe, John Cameron Mitchell, Geoff Pierson i Beth Malone.

Jesse Peretz wyreżyserował połowę odcinków i pełnił funkcję producenta wykonawczego, a Lis Rowinski z Fake Empire była współproducentem wykonawczym. Pomimo połączonych wysiłków zespołu, serialowi nie udało się zapewnić kolejnego sezonu.

„Miasto w ogniu” zostało wyprodukowane przez Apple Studios i miało swoją premierę na całym świecie w Apple TV+ wraz z pierwszymi trzema odcinkami 12 maja 2023 r., a następnie jednym nowym odcinkiem tygodniowo do 16 czerwca, kiedy to serial zakończył się łącznie ośmioma odcinkami.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply