Apple pracuje nad składanym iPadem

Według artykułu DigiTimes, Apple rozważa wprowadzenie w przyszłości składanego iPada. Istotne informacje na ten temat dostarcza nam łańcuch dostaw firmy.

„Apple, o którym od kilku lat mówi się, że pracuje nad składanymi smartfonami, podobno rozważa rozszerzenie wysiłków na sektor tabletów”, mówi MacRumors, powołując się na źródła w łańcuchu dostaw.

W styczniu tego roku analityk Apple Ming-Chi Kuo przewidywał, że składany iPad trafi na rynek w 2024 roku. Mark Gurman z Bloomberga i Ross Young, CEO Display Supply Chain Consultants, zaprzeczyli tej tezie: w tamtym czasie nie słyszeli nic o takim urządzeniu. Kuo wyjaśnił, że składany iPad będzie miał zupełnie nową konstrukcję oraz lekką i wytrzymałą podpórkę z włókna węglowego.

Apple iPad

Podobnie jak składane smartfony takich marek jak Samsung i Google, składany iPad miałby zawias, który umożliwia otwieranie i zamykanie urządzenia jak książki. Fakt ten skutkowałby znacznie większym wyświetlaczem po rozłożeniu niż poprzednie modele. Składany iPad byłby prawdopodobnie pozycjonowany powyżej 12,9-calowego iPada Pro.

Pytanie tylko, czy składany iPad lub iPhone to jest to, na co czeka rynek? Czy sprzedawałby się dobrze? Czy użytkownicy czekają właśnie na takie urządzenie?

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply