1Password odblokuje sejf haseł za pomocą klucza dostępu

Popularny menedżer haseł 1Password zapowiedział w czerwcu, że natywna obsługa kluczy dostępu pojawi się w aplikacji dla systemu iOS 17 oraz iPadOS 17. Teraz 1Password robi kolejny duży krok w kierunku świata bez tradycyjnych haseł, tym razem zastępując klucz do skarbców haseł użytkowników. Wkrótce użytkownicy 1Password będą mogli odblokować swoje sejfy za pomocą samego klucza.

Odblokowywanie skarbca 1Password za pomocą klucza passkey

Passkey to nowa technologia opracowana przez FIDO Alliance we współpracy z firmami takimi jak Apple, Google i Microsoft. Zamiast tradycyjnych haseł, użytkownicy mogą teraz logować się za pomocą bezpiecznych metod uwierzytelniania biometrycznych, bez konieczności tworzenia i wpisywania hasła.

Platformy Apple zapewniają obsługę kluczy dostępu od 2022 roku w systemach iOS 16 i macOS Ventura, a wsparcie zostało rozszerzone na aplikacje innych firm w systemach iOS 17 i macOS Sonoma. 1Password już pracuje nad nową wersją swojej aplikacji, która pozwoli użytkownikom przechowywać i logować się za pomocą kluczy dostępu w iOS 17. Wkrótce pojawi się kolejna nowa funkcja. Jeszcze w tym roku użytkownicy 1Password będą mogli zastąpić tradycyjne hasło do skarbca kluczem dostępu.

1Password pyta użytkowników, czy chcą wprowadzić klucz dostępu. Następnie wystarczy potwierdzić i uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID. Następnie aplikacja przypisze klucz dostępu do skarbca. Teraz, gdy będziesz musiał zalogować się na nowym urządzeniu, nie będziesz musiał martwić się o zapamiętanie klucza dostępu. Wystarczy użyć Face ID lub Touch ID, aby uwierzytelnić się za pomocą klucza dostępu. Jeśli spróbujesz zalogować się na innym urządzeniu, które nie ma zapisanego klucza dostępu, istnieje możliwość zeskanowania kodu QR na iPhonie lub iPadzie w celu uwierzytelnienia.

Pełna obsługa klucza dostępu w 1Password będzie dostępna publicznie jeszcze w tym roku po wydaniu iOS 17. Na razie funkcja jest dostępna w prywatnej wersji beta dla wybranych użytkowników.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply