Apple pracuje nad iPadem Air 6

Apple pracuje nad iPadem Air 6 (6. generacji). Takie informacje pochodzą od analityka Apple Marka Gurmana z Bloomberga. Przedstawił taką opinię w najnowszym wydaniu swojego biuletynu PowerOn. Nie podał jednak terminu, kiedy model zostanie ogłoszony.

Gurman: Apple aktywnie pracuje nad iPadem Air 6

Apple pracuje nad szóstą generacją iPada Air, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Gurman potwierdza te informacje mówiąc, że Apple rzeczywiście pracuje nad następcą obecnego iPada Air (5. generacji).

Gurman pisze:

„Dla tych, którzy zastanawiają się nad iPadem – kolejnym produktem, który jest zwykle aktualizowany w październiku – nie spodziewałbym się żadnych większych aktualizacji, dopóki iPad Pro M3 z ekranami OLED nie trafi na rynek w przyszłym roku”.

Wg Gurmana Apple pracuje nad ulepszeniem wydajności iPada Air, jednak nie podaje żadnych szczegółów. To brzmi jak klasyczna aktualizacja z nowym procesorem i drobnymi poprawkami. Nie należy spodziewać się zbyt dużego skoku w przypadku iPada Air. Obecne urządzenie zostao wprowadzone w marcu 2022 roku. W tym modelu Apple polega między innymi na chipie M1, ulepszonym przednim aparacie 12 MP z centralną sceną, szybszym porcie USB-C i obsłudze 5G.

Wydaje się, że iPad Air 6 otrzyma chip M2, a także poziomo zorientowaną kamerę.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply