Apple TV+ chce pokazać Bundesligę

Apple TV+ oprócz świetnych filmów i serialu dało poznać się również ze strony sportowej. Platforma pokazuje już MLS i MLB a teraz dochodzi do nas informacja, że Bundesliga prowadzi rozmowy z Apple na temat przejęcia przez Apple TV+ praw do streamingu od ESPN od początku sezonu piłkarskiego 2026/27.

Apple regularnie bada możliwość dodania europejskiej piłki nożnej do transmisji na żywo, szczególnie w ligach brytyjskiej i holenderskiej. Teraz, według World Soccer Talk, firma prowadzi rozmowy z federacją niemiecką na temat praw do Bundesligi.

Apple TV+ chce pokazać Bundelisgę

Według doniesień, ESPN ma wyłączne prawa do transmisji strumieniowej Bundesligi w USA, z umową, która rozpoczęła się w 2020 roku.

Obecnie mówi się, że umowa jest warta 30 milionów dolarów rocznie dla Bundesligi, a umowa ma zostać zawarta na koniec sezonu 2025/26. Umowa Bundesligi z kanadyjskim serwisem DAZN również wygasa z końcem sezonu w 2026 roku – podobnie jak nieokreślona liczba innych umów na całym świecie.

Apple zwykle chce mieć ogólnoświatowe prawa do wszystkiego, co nabywa, więc możliwe jest, że Apple TV+ może przynieść niemiecką piłkę nożną globalnej publiczności.

Jednak nienazwane źródło World Soccer Talk stwierdziło, że rozmowy Bundesligi z Apple są w bardzo wczesnej fazie. Żadna ze stron nie skomentowała tych doniesień.

macpretorians

Źródło: appleinsider

2 myśli na temat “Apple TV+ chce pokazać Bundesligę

Leave a Reply