Apple TV+: zapowiedź drugiego sezonu serialu „Fundacja”

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia drugiego sezonu mojego ukochanego serialu „Fundacja”. Zanim oryginalny serial Apple zadebiutuje 14 lipca, Apple TV+ daje nam kolejny zastrzyk tego, czego możemy się spodziewać już w najbliższy piątek.

Oparty na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Isaaca Asimova i z udziałem nominowanych do nagrody Emmy aktorów Jareda Harrisa i Lee Pace’a, a także wschodzących gwiazd Lou Llobella i Leah Harvey, 10-odcinkowy serial zadebiutuje pierwszym odcinkiem 14 lipca 2023 roku, a następnie nowymi odcinkami w każdy piątek.

Na nowy sezon musieliśmy czekać aż dwa lata. Ponad sto lat po finale pierwszego sezonu, napięcie rośnie w całej galaktyce w drugim sezonie „Fundacji”. Gdy Cleonowie się rozpadają, mściwa królowa planuje zniszczyć imperium od wewnątrz. W międzyczasie Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię mentalistów o zdolnościach psionicznych, które grożą zmianą samej historii.

Monumentalna adaptacja „Fundacji” opowiada historie czterech kluczowych osobowości, które przekraczają przestrzeń i czas, pokonując śmiertelne kryzysy, zmieniając lojalność i skomplikowane relacje, które ostatecznie zadecydują o losie ludzkości.

Apple TV+ postanowiło jeszcze dla naszej wygody na odświeżenie nam tego, co działo się w pierwszym sezonie serialu. Oto krótkie streszczenie:

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply