iPhone 15: Masowa produkcja od sierpnia

iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro to „gorący towar”, na który wielu już czeka z niecierpliwością. Raz za razem docierają do nas pogłoski lub raporty analityków na temat najnowszego iPhone’a. Tak jest i tym razem.

Analityk Jeff Pu odnosi się do oczekiwanego harmonogramu produkcji i funkcji nowej serii iPhone’a 15. Według raportu, masowa produkcja rozpocznie się w sierpniu i osiągnie szacunkowo 84 miliony sztuk do końca 2023 roku, co stanowi 12-procentowy wzrost produkcji rok do roku. W trakcie tego procesu iPhone 15 Pro Max ma oferować ekskluzywne funkcje, które mogą jednak doprowadzić do wzrostu ceny.

iPhone 15 Pro Max z obiektywem peryskopowym

Od kilku generacji modele iPhone Pro i Pro Max są identyczne, z wyjątkiem rozmiaru ekranu i rozmiaru baterii. W tym roku ma się to jednak zmienić. Wyznaczając nowe trendy, Apple może spróbować uczynić iPhone’a 15 Pro Max bardziej odmiennym od modelu Pro. Według Jeffa Pu, iPhone 15 Pro Max będzie wyposażony w ekskluzywne funkcje, takie jak peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy.

iPhone 15

Obiektywy peryskopowe zazwyczaj składają się z szeregu pryzmatów i luster, które łączą się, aby skutecznie wydłużyć ogniskową. W przypadku smartfonów technologia ta może być zaprojektowana tak, aby kierować światło z przedniego elementu przez pryzmat do punktu obrazowania lub czujnika głęboko w obudowie smartfona. Pozwala to na znacznie większy i nieskończenie zmienny zoom optyczny.

Podczas gdy technologia peryskopu będzie dostępna wyłącznie dla iPhone’a 15 Pro Max, oczekuje się, że oba modele Pro otrzymają ulepszenia swoich czujników aparatu. Według Pu, Apple przejdzie na nowe 3-stopniowe czujniki obrazu. Mają one przechwytywać więcej światła i ogólnie oferować lepszą jakość obrazu.

Czy te pogłoski okażą się prawdziwe? Musimy poczekać do premiery nowego iPhone’a, która odbędzie się na jesień bieżącego roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply