Apple publikuje beta 3 iOS 17

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło bety 3 dla swoich systemów. Co nowego znajdziemy w iOS 17? Najnowsza wersja beta 3 systemu iOS 17 wprowadza szereg ulepszeń. Obejmują one nowe opcje zarządzania zdjęciami, ulepszenia w aplikacji Zdrowie, rozszerzone napisy do utworów w Apple Music i zaktualizowane sterowanie oświetleniem w aplikacji Dom.

Ostatnio usunięte zdjęcia

W albumie Ostatnio usunięte Apple odświeżyło interfejs użytkownika. Zamiast oddzielnych przycisków do usuwania i przywracania, na dole wyświetlacza znajduje się teraz mała ikona menu z trzema kropkami, którą można dotknąć, aby wyświetlić opcje przywracania i usuwania. Jeśli nie wybrano żadnych obrazów, dostępne są opcje „Usuń wszystko” i „Przywróć wszystko”. Nowa funkcja „Zapisz jako wideo” upraszcza również zarządzanie zdjęciami na żywo.

Nowe funkcje w aplikacji Zdrowie

Apple przeprojektowało sekcję Zdrowie psychiczne w aplikacji Zdrowie. Nowy projekt oferuje czysty wygląd ze zmienionym schematem kolorów dla różnych emocji. Użytkownicy mogą teraz ustawiać przypomnienia, aby rejestrować swoje nastroje w określonych porach, takich jak środek dnia, koniec dnia lub zgodnie z niestandardowym harmonogramem.

Więcej informacji w Apple Music

Aplikacja Apple Music oferuje teraz napisy końcowe utworów, które zawierają informacje o artystach, kompozytorach oraz zespołach produkcyjnych i inżynieryjnych. Dostęp do tej funkcji można uzyskać, dotykając ikony z trzema kropkami obok odtwarzanego, wyszukiwanego lub umieszczonego na liście odtwarzania utworu. Tekst piosenki, który wcześniej był częścią rozwijanego menu, został teraz przeniesiony do obszaru zawierającego również informacje o jakości dźwięku, takie jak Lossless lub Dolby Atmos.

Zaktualizowany interfejs aplikacji Dom

Nowy ekran główny wita użytkowników w aplikacji Home i informuje ich o nowych funkcjach. Dodano wstępnie wybrane opcje szybkiej zmiany kolorów dla wielokolorowych świateł. Te opcje kolorów są również dostępne w Centrum sterowania podczas uzyskiwania dostępu do określonego światła.

Finalna wersja systemu ma ujrzeć światło dzienne jesienią tego roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply