Instagram Threads: Nowy konkurent Twittera rusza 6 lipca

Instagram Threads zostaje wskrzeszony. W 2019 r. uruchomiono aplikację do przesyłania wiadomości o nazwie Threads, ale do 2021 r. została ona wycofana. Teraz nazwa to ponownie się pojawiła i 6 lipca zostanie ona uruchomiona. Jest to odpowiedź na ostatnie kontrowersyjne ruchy Twittera. Widać Meta upatruje swojej szansy na mocne wejście w portale społecznościowe typu Twitter, Mastodon i inne.

Threads opisano w następujący sposób:

Threads to miejsce, w którym społeczności spotykają się, aby dyskutować o wszystkim, od tematów, które interesują Cię dzisiaj, po trendy jutra. Niezależnie od tego, co Cię interesuje, możesz śledzić i łączyć się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi autorami i innymi, którzy kochają te same rzeczy – lub budować lojalnych fanów, aby dzielić się swoimi pomysłami, opiniami i kreatywnością ze światem.

Instagram Threads

Pierwsze zrzuty ekranu pokazują, że możesz po prostu zalogować się na swoje konto na Instagramie i znaleźć konta, które obserwujesz w nowej aplikacji. Zorientowana na tekst aplikacja przypomina wyglądem Twittera lub Mastodona. Jednak aplikacja ta będzie miała jedną ważną przewagę nad Mastodonem. Już w chwili premiery ma bardzo dużo użytkowników (posiadacze kont Instagrama). Z drugiej strony nie ma wymogu posiadania takiego konta, gdyż Threads będzie niezależną aplikacją.

Nie wiadomo jeszcze, czy Instagram Threads zostanie udostępniony wszystkim w momencie premiery. Możliwe, że Meta zdecyduje się na powolną premierę i nie udostępni nowej usługi od razu we wszystkich krajach i dla wszystkich użytkowników.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply