iPhone 15 i iPhone 15 Pro z większymi bateriami

iPhone 15 i iPhone 15 Pro to, obok zestawu Apple Vision Pro, najgorętszy temat jeśli chodzi o Apple. Premiera tych modeli zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej informacji przedostaje się do opinii publicznej.

Nowy raport sugeruje, że iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro będą wyposażone w znacznie większe baterie, niż wcześniejsze modele. Największa zmiana podobno ma nastąpić w standardowym iPhonie 15, ale nie należy zapominać o ulepszeniach iPhone’a 15 Pro.

Plotka ta po raz pierwszy pojawiła się na Weibo i została zauważona w tym tygodniu przez ITHome. Według plotki, która powołuje się na źródło Foxconn, pojemności baterii dla iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro przedstawiają się w następujący sposób:

  • iPhone 15: 3877 mAh (wzrost o 18%)
  • iPhone 15 Plus: 4912 mAh (wzrost o 13,6%)
  • iPhone 15 Pro: 3650 mAh (wzrost o 14,1%)
  • iPhone 15 Pro Max: 4852 mAh (wzrost o 10,9%)

Jak widać, są to dość znaczące wzrosty pojemności baterii dla linii iPhone 15. Należy jednak pamiętać, że na żywotność baterii iPhone’a wpływają dwa podstawowe czynniki: rozmiar baterii i wydajność procesora wewnątrz iPhone’a.

W tym roku iPhone 15 i iPhone 15 Plus będą prawdopodobnie zasilane przez procesor A16 Bionic, który jest produkowany przy użyciu procesu produkcyjnego 5 nm. Oczekuje się jednak, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro będą korzystać z nowego układu A17 Bionic, który jest wykonywany w procesie produkcyjnym 3 nm.

Istnieją dwa sposoby, w jakie Apple może zwiększyć rozmiar i wydajność baterii. Apple może skupić się na poprawie żywotności baterii i zdecydować się na mniejszy wzrost wydajności. Może również zrobić odwrotnie i utrzymać żywotność baterii i wydajność mniej więcej na tym samym poziomie, jednocześnie drastycznie zwiększając możliwości wydajnościowe.

Szczerze mówiąc przez lata używania sprzętu Apple nauczyłem się ładować iPhone’a co noc. Takie ładowanie pozwala mi na korzystanie z niego przez cały dzień, nieważne jak intensywnie. A jakie są Wasze wrażenia jeśli chodzi o żywotność baterii w iPhone’ach?

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply