Aqara prezentuje innowacyjną serię przełączników V1

Aqara zaprezentowała nową serię przełączników i innych paneli kontrolnych o nazwie V1.

Seria V1 początkowo obejmuje konwencjonalne przełączniki ścienne, choć w rzeczywistości nie są one „standardowe”. W przyszłości mają być dostępne kolejne moduły, w tym pokrętło w różnych wzorach z ekranem dotykowym pośrodku i gniazdo ze złączem USB-C.

Przełączniki są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach i wszystkie mają smukły, centralny wyświetlacz. Wyświetlacz LED może pokazywać różne funkcje i umożliwia wybór funkcji w zależności od produktów Aqara obecnych w domu.

Urządzenia mają cztery oddzielne przełączniki, które mogą być używane do sterowania bezpośrednio podłączonymi odbiornikami lub urządzeniami połączonymi za pośrednictwem aplikacji Aqara.

Aqara przełącznik serii V1
Aqara przełącznik serii V1

Ciekawą cechą tych przełączników jest to, że obejmują one również wykrywanie obecności mmWave. Oznacza to na przykład, że wyświetlacz może być włączany, gdy ktoś się zbliża, a także automatycznie wyłączany, gdy tylko nikogo nie ma w pobliżu. Można sobie również wyobrazić, że obecność będzie dostępna w automatyce. Wg informacji przełączniki mają być zgodne z Matter.

Niestety, przełączniki te są początkowo przeznaczone na rynek chiński. Niemniej jednak po raz kolejny pokazuje, że Aqara zawsze ma nowe, ekscytujące pomysły. Z pewnością po pewnym czasie pojawią się również na rynku międzynarodowym.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply