Apple: Prace nad nowym inteligentnym wyświetlaczem Mac jako urządzeniem domowym

W najnowszym biuletynie Power On, Mark Gurman pisze, że wydaje się, iż Apple pracuje nad nową opcją zewnętrznego wyświetlacza dla komputerów Mac, który może służyć jako inteligentny wyświetlacz domowy, gdy jest nieużywany.

„Powiedziano mi, że Apple pracuje nad wieloma monitorami nowej generacji, w tym panelem z dużym ekranem z chipem urządzenia iOS i stosem oprogramowania. Chodzi o to, że ekran może służyć jako monitor Mac i wyświetlacz inteligentnego domu z trybem niskiego zużycia energii”. (Mark Gurman, Power ON)

Inteligentny wyświetlacz działałby przy użyciu chipu urządzenia iOS, ale nie jest to dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Studio Display działa w ten sam sposób (wewnętrznie działa z chipem A13). Jednak w przypadku wyświetlacza Studio Display, inteligentne oprogramowanie obejmuje jedynie kamerę i system głośników z funkcjami takimi jak Center Stage i Spatial Audio.

Możliwość pełnienia podwójnej roli jako inteligentne urządzenie domowe w nieaktywnym trybie niskiego poboru mocy jest znacznie bardziej ambitną i interesującą funkcją.

Być może widzieliśmy już namiastkę oprogramowania inteligentnego wyświetlacza. Wielu komentowało, że interfejs użytkownika nowej funkcji StandBy iPhone’a w iOS 17 można naturalnie zastosować do dedykowanego urządzenia sprzętowego.

Jednak Gurman nie spodziewa się premiery nowego inteligentnego monitora „najwcześniej” w przyszłym roku.

Apple pracuje również nad innymi opcjami monitorów, prawdopodobnie skierowanymi jako bezpośredni następcy Pro Display XDR i Apple Studio Display.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply